Športové

Breaststroke & Sore Knees


Bičový kop rany vyžaduje vysoký stupeň flexie kolena.

Tovarový kop / Tovarový kop / Getty Images

Bolesť v kolenných kĺboch ​​je známa ako prsné koleno. Podľa FINA Sports Medicine, 86 percent plavcov s prsným postihnutím trpí najmenej raz na koleno a 47% bojuje s touto bolesťou raz za týždeň. Typicky je príčinou tejto bolesti klepanie kolena alebo valgus stres pri vykonávaní bičového kopu vyžadovaného prsníkom. Ligamenty v kolenách sú vystavené značnému stresu a pri nadmernom používaní sa môžu zapáliť.

Whip Kick Blues

Prvá fáza nárastu a výtoku z prsného kopu alebo bičového kopu kladie značný dôraz na stredný kolaterálny väz, ktorý sa nachádza na vnútornej strane kĺbu. Taktiež je ovplyvnený stredný meniskus, chrupavka v tvare C pripevnená k hornej časti holennej kosti. Otáčanie nôh smerom von má malý rozsah pohybu. Pri otáčaní dolných končatín počas bičového kopu tlačí hlava stehennej kosti do väzov kolena, zatiaľ čo hlavica holennej kosti tlačí von. Opakované ťahanie a krútenie kostí nôh proti spojivovému tkanivu kolena spôsobuje, že kĺby sú zapálené a bolestivé.

Korekčné techniky

Bolesť kolena môže byť výsledkom nesprávnej formy. Musíte udržiavať kolená zarovnané s bokmi a kolená by sa mali šíriť iba do šírky bokov. Správny tvar zníži tlak na kolená pri ťahaní nôh smerom k stredovej čiare tela. Okrem toho môžete upravovať prsný kop tak, aby ste znížili tlak na kolená. Jedna z techník spočíva v zúžení šírky vonkajšieho toku. Namiesto toho, aby ste svoje nohy vytlačili zoširoka, viac ich tlačte dozadu. Budete potrebovať viac času na to, aby ste umiestnili svoje nohy na úlovok - koniec zotavenia, v ktorom sú vaše chodidlá v blízkosti zadku a sú pripravené tlačiť proti vode. Nevýhodou je, že táto technika skráti váš zásah a môže znížiť silu kopu.

Hip riešenie

Tesné boky sú častým problémom v kultúre so silným sedením. Ak robíte prsia s obmedzenou pohyblivosťou bedra a vnútornou rotáciou, kompenzujete tento nedostatok príliš veľkým otočením kolien. Tento stav zvyšuje tlak vyvíjaný na vnútornú stranu kolien. Vďaka roztiahnutiu slabín pomocou úsekov, ako je motýľ, vám zvýšená flexibilita bokov umožní otáčať stehná pri bokoch. Nohy môžete získať na bičovom kope, pričom kolená sú rozložené trochu ďalej od seba. Táto technika umožňuje otáčať vaše dolné končatiny vo väčšej vzdialenosti bez toho, aby ste poškodili kolená a neobetovali silu pri kopaní.

Relatívny odpočinok

Ak trpíte bolesťou kolena, nemusíte úplne zastaviť tréning. Lekár môže odporučiť relatívny odpočinok, v ktorom si odpočívate kolenné kĺby, kým zápal nezmizne. Liečba môže zahŕňať zníženie frekvencie a intenzity vášho tréningu, krížový tréning s inými údermi alebo cvičeniami iba so zbraňami alebo krížový tréning s inými činnosťami, ako je cyklistika. Ak je vaše opuchnuté koleno opuchnuté, mali by ste každé tri hodiny nanášať ľad 15 minút, až kým opuch nezmizne, a koleno zdvíhať. Okrem toho vykonajte správne zahrievanie, ktoré by malo zahŕňať päť až 10 minút ľahkého kardio a dynamického rozťahovania.

Pozri si video: Speedo Swim Technique - Breaststroke - Created by Speedo, Presented by ProSwimwear (Jún 2020).