Vhodnosť

Svižná chôdza vs. beh

Svižná chôdza vs. beh



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rovnaké kalórie môžete spáliť pri svižnej chôdzi namiesto joggingu, ale bude to trvať dlhšie.

Photodisc / Photodisc / Getty Images

Krátka chôdza a jogging patria do kategórie aeróbneho cvičenia, medzi týmito dvoma možnosťami s nízkym dopadom však existujú určité rozdiely. Podľa štátu Georgia University je aeróbne cvičenie spojené s prácou veľkých svalových skupín nepretržitým rytmickým pohybom. To vytvára tlak na vaše srdce a pľúca, čo vám umožní rozvíjať váš kardiovaskulárny a dýchací systém. Pretože chôdza a jogging sú zdravé možnosti na dosiahnutie dobrého tréningu, výber často závisí od osobných preferencií a cieľov v oblasti fitness.

Spoločné výhody chôdze a behania

Pretože chôdza a jogging sú kardiovaskulárne cvičebné možnosti, získate výhody bez ohľadu na to, ktorú možnosť vyberiete. Providence Health Services uvádza, že ľudia, ktorí absolvujú kardio cvičenia, majú tendenciu žiť dlhšie, majú lepšiu funkciu tela a majú nižšie riziko koronárnych chorôb, rakoviny a cukrovky. Medzi ďalšie výhody spojené s chôdzou a joggingom patrí zvýšená účinnosť vašich pohybov, zlepšený metabolizmus, silnejšie svaly a kosti a znížený stres a úzkosť. Ak chcete dosiahnuť výhody chôdze a joggingu, musíte absolvovať najmenej 30 minút kardio, trikrát až sedemkrát týždenne. Ako svižná chôdza, tak jogging sú relatívne lacné a dajú sa vykonať takmer kdekoľvek.

Vzhľadom k rýchlej chôdzi

Krátka chôdza môže byť definovaná ako chôdza tempom asi 4 mph za súčasného energetického pohybu zbraní. Na rozdiel od toho, pomalá chôdza prebieha pri 3 km / h s uvoľnenými rukami; závodná chôdza sa koná rýchlosťou 5 mph s rýchlymi krokmi a ramenami ohnutými do 90 stupňov. Budete pracovať štvorhlavý sval, hamstringy, teľatá a glutes. Pomalším tempom je toto ideálne cvičenie pre ľudí, ktorí začínajú cvičiť alebo sa zotavujú zo zranenia, hoci celkovo spálite menej kalórií.

Jogging pre cvičenie

Jogging a beh patria do rovnakej kategórie, hoci jogging prebieha pomalšie. Podľa BBC Sport sa dá behanie rýchlosťou 6 km / h považovať za jogging. Štátna univerzita v Georgii uvádza, že počas joggingu posilníte štvorhlavý sval, hamstringy, flexory bedier a lýtkové svaly. Jogging má väčší dopad ako chôdza, takže pri tejto aktivite existuje väčšie riziko zranenia členkov alebo kolien. Pretože sa však pohybujete rýchlejšie, spálite viac kalórií.

Výber možností pre životný štýl

Aj keď pri joggingu môžete spáliť viac kalórií, ak vaše telo nie je pripravené na takúto úroveň cvičenia, podľa Fit Sugar vám môže byť lepšie začať s činnosťou s nižším dopadom, ako je svižná chôdza. Výhody plynúce z cvičenia sa časom zvyšujú, takže ak dokážete zvládnuť iba občasný beh, pravidelnou chôdzou by ste mali byť lepšie. Pri chôdzi môžete spáliť rovnaké množstvo kalórií, ale bude to trvať dlhšie. Napríklad pri 60 minútach chôdze rýchlosťou 4,6 km / h sa spáli 276 kalórií pre 130-librovú ženu; 30 minútový beh pri 6 mph spáli 270 kalórií. Do rutiny môžete zahrnúť aj svižnú chôdzu a jogging, aby ste zabránili stagnácii.