Vhodnosť

Tréningy Bungee Core

Tréningy Bungee CoreWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bungee šnúry poskytujú elastickú odolnosť voči cvičeniam v jadre.

Obrázky Medioimages / Fotodisc / Fotodisc / Getty

Bunkové šnúry sa dajú kúpiť v predajniach so športovým tovarom formou elastického odporu. Podobne ako pri odporových páskach, šnúry majú rôzne sily alebo úrovne napätia. Ak použijete tieto šnúry v tréningu pre svoje základné svalstvo, môžete zvýšiť intenzitu cvičení lacným a efektívnym spôsobom. Za zahrievania vykonajte päť až 10 minút ľahkej aeróbnej aktivity, ako je jogging alebo stacionárna jazda na bicykli.

Trénujte svoju bránicu

Vaše základné svaly pozostávajú z vašich brušných svalov - rectus abdominis, transversus abdominis a vnútorných a vonkajších šikmých svalov - ako aj svalov v dolnej časti chrbta a malých svalov, ktoré prebiehajú pozdĺž vašej chrbtice alebo erektorovej chrbtice. Zamerajte sa na rôzne základné svaly, ako aj na rôzne oblasti jedného svalu pomocou rôznych cvičení s bungee šnúrou.

Napríklad, zatiaľ čo drviny fungujú, horná oblasť brucha rekta - predná brušná stena - reverzné drví vytvárajú tlak na spodnú oblasť. Začnite zvrátiť chrumkanie slučkami bungeeho šnúry okolo stacionárneho objektu, ako je napríklad pohovka vo výške členku. Konce kábla pripevnite k členkom. Ležte ležiac ​​na chrbte oproti kotviacemu bodu, pričom vaše boky sú ohnuté o 90 stupňov, nohy sú zdvihnuté a kolená sú ohnuté. Zasuňte vyrovnávací disk pod svoju prirodzenú krivku dolnej časti chrbta a bokov. Vydýchnite a zdvihnite zadok, uchopte päty smerom nahor a stiahnite spodnú časť brucha. Nadýchnite sa a vráťte sa do východiskovej polohy. Vykonajte štyri až šesť opakovaní pre tri sady.

Otočiť a odolať

Ak chcete vybudovať svoje šikmo alebo svaly, ktoré prebiehajú po bokoch pásu, vykonajte rôzne cviky na rotáciu kmeňa pomocou bungee šnúry, ako sú stojaté zákruty, woodppy, bočné ohyby na chrbte alebo šikmé drvenia. Tým, že robíte woodchops, môžete zamerať tak svoju prednú brušnú stenu, ako aj šikmo.

Začnite tým, že koniec kábla pripevníte k nepohyblivému predmetu, ako sú napríklad dvere, ktorý je vyšší ako vaša hlava. Postavte nabok s pravou stranou blízko kotviaceho bodu a dostatočne ďaleko, aby ste uvoľnili uvoľnenie lanka. Umiestnite chodidlá šírku ramien od seba tak, aby boli kolená mierne ohnuté. Uchopte druhý koniec šnúry oboma rukami, jednu ruku nad druhou, ako keby ste ovládali sekeru. Vydýchnite a potiahnite kábel nadol a cez svoje telo, až kým vaše ruky nedosiahnu vonkajšiu časť ľavého bedra. Pohyb by mal pripomínať plášť meča. Nadýchnite sa a vráťte sa do východiskovej polohy. Vykonajte osem až 12 opakovaní pre jednu až tri sady. Otočte sa a opakujte cvičenie na druhej strane.

Urobte surfer cvičenie

Medzi vlnami, prílivom a vetrom potrebujú surferi železné jadro pre stabilitu. Aby posilnili svoje bránice, surferi vykonávajú intenzívne jadrové cvičenia s bungee šnúrami na cvičebnom plese.

Napríklad začnite krízu opakovaním stredu lanka okolo stacionárneho objektu vo výške cvičebnej lopty. Guľu umiestnite dostatočne ďaleko od kotviaceho bodu, aby ste odstránili uvoľnenie z šnúry. Ľahnite si na chrbát smerujúci preč od kotviaceho bodu, chrbtom na gule a bokoch visiacich z lopty. Ohýbajte kolená o 90 stupňov, s rozstupom nôh od seba. Zdvihnite boky a vytvorte priamu čiaru so svojím telom. Konce pásov držte s rukami úplne vysunutými smerom k bodu ukotvenia. Vydýchnite a pomaly stočte hornú časť tela, pritiahnite si bradu k hrudníku a pritiahnite pásky cez plecia. Ohnite ruky a pritiahnite ruky k hornej časti hrudníka. Vdýchnite a vráťte sa do pôvodnej polohy. Vykonajte 25 opakovaní.

Zvážte školenie obvodov

Vykonaním obvodu odporu pomocou bungee šnúry môžete kondicionovať svoje jadro a ďalšie veľké svalové skupiny a zároveň zlepšiť svoje kardiovaskulárne zdravie a spáliť kalórie. Vykonajte tridsaťminútový okruh s 10 minútami zhlukov, piatimi minútami push-upov, piatimi minútami striedania medzi 15 opakovaniami riadkov a 15 opakovaniami drepov, päť minút striedaním medzi 15 opakovaniami bicepsov kučeravými a 15 opakovaniami bočného zdvihu a piatimi opakovaniami. minút štandardnej dosky.

Elastický odpor môžete použiť na zvýšenie intenzity radov, drepov, kučeraviek a bočného zdvihu. Napríklad, začnite dřepovať okolo slučky okolo stacionárneho objektu vo výške pása. Postavte sa proti kotviacemu bodu tak, aby jeho chodidlá boli od seba vzdialené a kolená mierne ohnuté. Konce pásov držte so založenými rukami a predlaktia natiahnuté pred seba. Vydýchnite a ponorte sa do drepu, ohýbajte kolená, až kým nebudú vaše stehná rovnobežné s podlahou. Boky zatlačte späť, akoby ste chceli sedieť na neviditeľnej stoličke. Nadýchnite sa a vráťte sa do východiskovej polohy.