Vhodnosť

Spaľujete viac kalórií bežiacich v potoch Vs. Kraťasy?

Spaľujete viac kalórií bežiacich v potoch Vs. Kraťasy?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Teplákové súpravy vám môžu pomôcť schudnúť, ale nie tuk.

Chris Clinton / Digital Vision / Getty Images

Potenie je vaše telo, ktoré počas cvičenia reaguje na zvýšenie teploty jadra. Toto je pokus vášho tela regulovať teplotu a ochladiť. Ľudia často prirovnávajú silné potenie k výdavkom na kalórie. Nosenie tepleného odevu zvyšuje pot a pomáha schudnúť viac ako nosenie šortiek. Avšak ďalšia váha, ktorú stratíte pri nosení potu, nie je spôsobená spálením kalórií navyše a s tým je spojené riziko.

Potenie a spaľovanie kalórií

Keď sa potné žľazy počas cvičenia otvoria a navlhčia pokožku, odparí sa, čo pokožku ochladzuje. Aj keď potenie je znakom toho, že sa vyvíjate, nie je to presný ukazovateľ toho, koľko kalórií spaľujete. V skutočnosti spaľujete viac kalórií pri nižších teplotách pri ľahších odevoch, ako sú šortky, pretože vaše telo musí viac pracovať, aby sa zahrelo, čím spálite viac kalórií. Podľa Wayne Askew, riaditeľa výživy na univerzite v Utahu, teploty dostatočne chladné, aby vás zachveli, zvyšujú vaše výdavky na kalórie, hoci to nie je účinná stratégia pre ľudí s vysokým telesným tukom.

Hmotnosť odtokovej vody

Beh v pote vám pomáha schudnúť tým, že pri aeróbnom cvičení zbavujete viac vody. Klesajúca hmotnosť vody nemá vplyv na rýchlosť spaľovania kalórií, takže ak je vaším cieľom schudnúť, nezáleží na tom, čo nosíte. Ak chcete spáliť kalórie, mali by ste zvýšiť srdcový rytmus intenzívnym cvičením, napríklad pri hraní basketbalu alebo šprintu a zapojením veľkých svalov do silového tréningu. Teplákové súpravy môžu byť počas tréningu nepohodlné, preto bude vhodnejšie nosiť kraťasy a tričko alebo atletické pančuchy.

Potenie von

Športovci často nosia pot, aby sa zvýšila strata hmotnosti vody, ktorá sa rýchlo nahradí, keď pijete vodu alebo športový nápoj. To je výhodné pre športovcov, ako sú napríklad boxeri alebo zmiešaní bojoví umelci, ktorí musia na podujatie vziať záťaž. Stratou hmotnosti vody môžu atléti rehydratovať a byť pre podujatie čo najväčší. Napríklad, atlét s hmotnosťou 180 libier môže skončiť s výkonom 195 libier po tom, ako znovu naloží hmotnosť vody.

Súvisiace riziká a výhody

Noste potenie môže zvýšiť riziko dehydratácie alebo úpalu, keď cvičíte v horúcich podmienkach. Aby ste tomu zabránili, pri nosení tepleného obleku sa držte mierne intenzívneho cvičenia a na intenzívne cvičenie noste kraťasy spolu s ľahkým tričkom. Efekt vytvárania potu pri nosení potného obleku môže pomôcť niektorým ľuďom pracovať častejšie kvôli vnímanému nárastu hmotnosti.