Výživa

Ako spaľovať tuk pri každom jedle


Regulácia príjmu kalórií vám pomôže zbaviť sa tuku.

Thomas Northcut / Digital Vision / Getty Images

Neexistuje žiadne jedlo ani jedlo, ktoré by vás zázračne prinútilo spáliť tuk, ale môžete sa priblížiť. Chudnutie je spôsobené tým, že jete menej kalórií, ako vaše telo potrebuje na fungovanie každý deň. Keď nebudete jesť dostatok kalórií, aby naplnili potrebu, vaše telo spaľuje tuk, aby kompenzoval. Po diéte, ktorá vás udržiava v konštantnom množstve kalórií, sa v podstate vaše telo núti spaľovať tuk pri každom jedle, aby vyhovovalo vašim potrebám kalórií.

Odpočítajte 500 od vašich denných požiadaviek na kalórie a nastavte ich ako svoj denný limit kalórií, aby ste vytvorili kalórie. To by malo zapríčiniť stratu tuku asi 1 kilogram týždenne. Podľa spoločnosti ChooseMyPlate.gov ženy vo veku od 19 do 30 rokov potrebujú 2 000 kalórií a muži 2 400 kalórií denne; medzi 31 a 50 potrebujú ženy 1 800 kalórií a muži 2 200 kalórií denne; V posledných 51 rokoch ženy potrebujú 1 600 kalórií a 2 000 mužov denne. Váš lekár môže určiť vaše individuálne potreby na základe vašej výšky, veku, hmotnosti a úrovne aktivity, alebo môžete použiť online kalkulačku.

Vydeľte svoj denný limit kalórií počtom jedál a občerstvenia, ktoré jete každý deň. Napríklad 24-ročná žena s denným limitom kalórií 1 500, ktorý každý deň zje tri jedlá a desiaty, rozdelí 1 500 štyrmi, pričom nájde 375. Výsledné číslo predstavuje váš limit kalórií za jedlo. Žena z príkladu by obmedzila každé jedlo a občerstvenie na 375 kalórií. Dodržiavanie tohto limitu spôsobí, že vaše telo spaľuje tuk, pretože nedostáva všetky kalórie, ktoré potrebuje z potravy.

Navrhnite jedlo a občerstvenie, ktoré vyhovujú vašim kalorickým limitom. Do každého jedla sa zmestíte viac tým, že jedlo založíte na ovocí a zelenine, ktoré majú zvyčajne nízkokalorickú hodnotu. Aby ste vyvážili svoju stravu, mali by ste do jedál zahrnúť aj chudé mäso, morské plody, vajcia, orechy, semená a nízkotučné mlieko. Vyhľadajte nové recepty, aby vaše menu bolo zaujímavé, ale udržujte ich v medziach na podporu odbúravania tukov.

Cvičte niekoľkokrát týždenne, aby ste spálili kalórie, vybudovali svalovú hmotu a podporili chudnutie. Nie ste obmedzení len na telocvične, fitness triedy a cvičebné DVD - vyskúšajte tanec, plávanie, turistiku, jazdu na bicykli, jogging a ďalšie záľuby, ktoré sa pri cvičení zdvojnásobia.

Každý týždeň sa odvážte a zaznamenajte si svoje váhy. Keď jete s nedostatkom kalórií, mali by ste vidieť stabilný úbytok hmotnosti. Ak nechcete schudnúť po dobu niekoľkých týždňov, znížte príjem kalórií o ďalších 250.

Tip

  • Zaznamenajte kalórie vo všetkom, čo jete alebo pijete každý deň, do denníka a nejedzte viac, ako je váš denný limit kalórií.

    Ak chcete zistiť, koľko kalórií je v domácom jedle, odmerajte množstvo každej použitej prísady a koľko kalórií je v tomto množstve. Pridajte kalórie z každej zložky spolu a potom vydeľte výsledné číslo počtom porcií v recepte. Nájdite obsah kalórií v potravinách, ktoré nemajú štítky s obsahom kalórií, z webových stránok, ako je napríklad Národná databáza výživných látok USDA.

Výstraha

  • Bez dozoru lekára nikdy nejedzte menej ako 1200 kalórií denne. Ak nechcete chudnúť na 1 200 kalóriách denne, poraďte sa so svojím lekárom o posúdení zdravotného stavu.

Zdroje (1)


Pozri si video: 4 jednoduché tipy, ako rýchlo schudnúť (Septembra 2021).