Vhodnosť

Spaľovanie kalórií na stacionárnom bicykli Vs. chôdza


Šliapanie na stacionárnom bicykli vedie k rýchlejšiemu spáleniu kalórií ako pri chôdzi.

Digital Vision / Digital Vision / Getty Images

Poznanie rýchlosti, akou rôzne cvičenia spaľujú kalórie, je neoddeliteľnou súčasťou chudnutia alebo udržiavania zdravého tela. Aj keď každá forma aeróbneho cvičenia vedie k množstvu zdravotných výhod, môže byť ťažké schudnúť, ak vaše aeróbne cvičenie pozostáva iba z pomalého cvičenia. Dve zdravé formy cvičenia sú jazda na stacionárnom bicykli a chôdza. Prvé cvičenie však spaľuje kalórie výrazne rýchlejšie.

Šliapať kalórie

Kľúčom k maximalizácii vášho tréningu na stacionárnom bicykli je udržanie zvýšeného tempa. Toto cvičenie môže prispieť k rýchlemu spáleniu kalórií, ale nie ak pedál pomaly. HealthStatus hlási, že osoba s telesnou hmotnosťou 140 libier spaľuje pri miernom tempe počas 30 minút 223 kalórií a 301 kalórií energicky počas 30 minút. Počas dvoch tréningov spáli osoba s telesnou hmotnosťou 180 libier 286 a 464 kalórií.

Urobte kroky k štíhlejšiemu telu

Rovnako ako v prípade šliapania na stacionárnom bicykli, kalórie, ktoré spálite pri chôdzi, závisia od tempa, ktoré udržujete. Osoba s hmotnosťou 140 libier spaľuje počas 30 minút chôdze rýchlosťou 2 km / h iba 88 kalórií. Ak však táto osoba zvýši tempo na 3 alebo 4 km / h po dobu 30 minút, spaľuje 139 alebo 164 kalórií. Počas troch 30 minút chôdze rýchlosťou 2, 3 a 4 km / h spáli 180 libier kalórie 113, 178 alebo 211 kalórií.

Urobte z cvičenia prioritu

Nenechajte sa v pokušení skrátiť tréningy na stacionárnom bicykli kvôli rýchlemu spáleniu kalórií. Vytváranie alebo udržiavanie zdravého tela nie je výsledkom jedného krátkeho tréningu; Kľúčom je cvičenie niekoľko dní v týždni. Dospelí by mali dostať najmenej 150 minút kardiovaskulárneho cvičenia so stredne rýchlym tempom týždenne, aby získali dlhý zoznam významných zdravotných prínosov, poznamenáva Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Ak si chcete vybudovať ešte zdravšie telo, je ideálne minimálne 300 minút týždenne.

Vyberte, čo vám vyhovuje

Nemusíte si vyberať medzi stacionárnymi bicyklami alebo chôdzou, aby ste si týždenne užili kardio cvičenia. Trávenie času vykonávaním každej činnosti pomáha predchádzať nudám, ktoré sa môžu vyskytnúť, keď cvičíte iba jedným spôsobom. Chôdza má relatívne malý dopad na vaše kĺby, ale šliapanie na bicykli nemá prakticky žiadny vplyv. Preto môže byť toto cvičenie pohodlnejšie, ak často pociťujete bolesť kĺbov dolnej časti tela. Chôdza je však pohodlnejšia ako používanie stacionárneho bicykla a chôdza sa ľahko vykonáva v okolí vášho okolia a dokonca aj počas pracovných prestávok.

Zdroje (2)