Vhodnosť

Je dostatočný interval 30 minútového intervalu?


Intervaly behu sú jedným zo spôsobov, ako sa dostať do formy.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Intervalový tréning vám môže pomôcť posilniť vaše svaly a zároveň získať silné kardiovaskulárne cvičenie. Podľa Jamesa Drivera, autora „Intervalového tréningu s vysokou intenzitou vysvetlenia“, intervalový tréning môže tiež zvýšiť váš metabolizmus na niekoľko hodín po tréningu, čím sa maximalizuje strata hmotnosti. Tridsať minút intervalového tréningu môže byť dosť cvičenia, v závislosti od toho, ako často trénujete a od konkrétneho typu cvičenia, ktoré robíte.

Interval Hotovo správne

Mnoho tréningových plánov sa nazýva intervalový tréning a neexistuje jediný správny spôsob intervalového tréningu. Kľúčom je striedanie výbuchov intenzívneho cvičenia s cvičením strednej intenzity. To kladie zvýšené nároky na vaše telo a metabolizmus a zvyšuje účinky vašej rutiny. Zamerajte sa na jednu alebo viac minút intenzívneho cvičenia - napríklad sprinting alebo jazdu na bicykli blízko vašej maximálnej rýchlosti. Štúdia z roku 2012 uverejnená v „Journal of Physiology“ zistila, že 20 minút intervalového tréningu každý deň môže zlepšiť fyzickú zdatnosť a svalovú silu.

Frekvencia cvičenia

Tridsať minút intervalového tréningu môže byť dobrým začiatkom pri dosahovaní vašich kondičných cieľov, ale budete musieť cvičiť denne alebo takmer denne. Americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú 75 minút intenzívneho kardiovaskulárneho cvičenia týždenne alebo 150 minút mierneho cvičenia; Intervalový tréning je všeobecne klasifikovaný ako intenzívne kardio. Mayo Clinic varuje, že veľa ľudí potrebuje 300 minút cvičenia týždenne, aby schudli. Ak je vaším cieľom znižovanie kalórií, budete musieť cvičiť dlhšie ako 30 minút takmer každý deň.

Typ cvičenia

Intervalový tréning môže podľa vodiča poskytnúť určitý silový tréning. Ak je však vaša intervalová rutina primárnym zameraním na kardio, 30 minútový intervalový tréning nemusí poskytnúť dostatok silového tréningu. CDC odporúča dospelým, aby vykonávali váhové cvičenie, ktoré pracuje všetky hlavné svalové skupiny najmenej dva dni v týždni. Silový tréning môže znížiť riziko osteoporózy, znížiť bolesť svalov a zvýšiť vašu mobilitu. Môže tiež zohrávať kľúčovú úlohu, pretože vám pomáha vyzerať lepšie.

Alternatívy

Skúste zahrnúť cvičenia založené na sile do rutinného intervalu pomocou tréningu obvodov. Urobíte krátke kardiovaskulárne intervaly, po ktorých nasledujú dva až tri obvody silového tréningu a potom budete sledovať ďalší kardiovaskulárny interval. Ak sa zdá, že tréning na okruhu vyzerá príliš veľa, držte sa svojho intervalového tréningu, ale do tréningu začleňte silový tréning zdvíhaním závaží alebo vykonávaním cvičení s telesnou hmotnosťou, ako sú drepy, vo svojich dňoch voľna z intervalového tréningu.

Zdroje (1)