Vhodnosť

Vyhorený pocit po tréningu

Vyhorený pocit po tréningu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Znížte svoju pracovnú záťaž a pravdepodobne zistíte, že máte viac energie.

Ian Wyatt / Photodisc / Getty Images

Cvičenie má poskytnúť viac energie, ale po cvičení budete unavení a vyhorení. Môže vás však priviesť k hlave na gauč, nie do telocvične. Namiesto toho, aby ste prisahali z telocvične a namiesto toho cvičili prstom na diaľkové tlačenie, zistite, prečo sa vďaka cvičeniu cítite unavení. Prepnutím rutiny a získaním dostatočného množstva paliva a odpočinku môžete pokračovať v zdravom vzťahu s cvičením. Prepáč, gauč.

Cvičné palivo

Ak nejete správne, cvičenie vám môže spôsobiť únavu a vyhorenie. Uistite sa, že dáte svojmu telu palivo, ktoré potrebuje na cvičenie, a využite všetky jeho výhody. NCAA Sport Science Institute navrhuje doplnenie glykogénových zásob pred tréningom tým, že zje občerstvenie s vysokým obsahom sacharidov až do výšky 1 gramu sacharidov na kilogram telesnej hmotnosti. Jedným z príkladov je jablko s arašidovým maslom. Ukončite svoje cvičenie desiatu s vysokým obsahom uhľohydrátov, ktorá obsahuje trochu vlákniny alebo tuku, aby pomohla telu zotaviť sa. Po tréningu môžete konzumovať aj 15 až 25 gramov bielkovín, ktoré vám pomôžu opraviť unavené a boľavé svaly tým, že im poskytnú aminokyseliny potrebné na obnovu.

Príliš veľa dobrej veci

Zostať aktívnym je vynikajúci spôsob, ako udržať svoje telo v špičkovej forme - pokiaľ ho nepreháňate. Pretrénovanie a nutkavé cvičenie znamená, že vaše telo nedostane čas, ktorý potrebuje na odpočinok a zotavenie po náročných tréningoch. To môže viesť k pocitu únavy a únavy po cvičení. Mark Jenkins, riaditeľ Student Health Service a spolupracovník tímu lekára na Rice University, zdôrazňuje, že jediným predpisom pre unavené, pretrénované telo je odpočinok. Vezmite si pár dní voľna a keď sa vrátite na cvičenie, zamerajte sa každý deň na 30 až 60 minút.

Zvyšujúca sa intenzita

Ak trénujete na konkrétny cieľ - napríklad na súťaž alebo maratón - môžete zvýšiť svoju intenzitu príliš rýchlo a spôsobiť únavu z cvičenia. Americká rada pre cvičenie varuje, že by ste mali venovať čas a zvyšovať úsilie a intenzitu postupne, aby sa vaše telo mohlo prispôsobiť novej úrovni. Mať cvičebné ciele je šikovný spôsob, ako sa motivovať, ale posadnutie sa nad týmito cieľmi alebo stanovenie nerealistických štandardov by mohlo zlyhať. Doprajte si čas, oslávte malé výhry a nakoniec dosiahnete svoje ciele bez väčšieho opotrebenia tela.

Nuda Blues

Ak ste už dlho vykonávali rovnakú rutinnú záťaž, pocit, ktorý prežívate, nemusí byť výsledkom výdavkov na energiu, ale iba vyhorenia pri cvičení. Robiť to isté znova a znova môže byť nudné a viesť k nevýrazným cvičeniam. Pokúste sa otriasť cvičením tým, že urobíte niečo nové - vezmite si triedu, konečne vyskúšajte tento nový kus vybavenia alebo vymeňte svoje zvyčajné intenzívne cvičenie za zen jogu. Vyskúšať niečo nové vám môže eliminovať cvičebné funkcie a pomôže vám získať pozitívne výhody cvičenia, vrátane energie a lepšej nálady.Komentáre:

 1. Brazragore

  Chcem povedať, že sa mýliš. Vstúpte, budeme o tom diskutovať.

 2. Jermaine

  I'm sorry, but in my opinion, you are wrong. I propose to discuss it. Write to me in PM.

 3. Maynor

  Úžasná vec, vyzerala som, radím všetkým ...

 4. Nikosar

  veľmi užitočná témaNapíšte správu