Vhodnosť

Je 30 minút plávania lepšie ako beh na bežiacom páse jednu hodinu?


Intenzita cvičenia a trvanie sú dôležité pre chudnutie.

Kardiovaskulárne cvičenia, ako je beh a plavecké balenie v mnohých zdravotných výhodách, od chudnutia po zníženie rizika kardiovaskulárnych chorôb a zvýšenie nálady, imunitného systému a vašej schopnosti zvládať stres. Úrad pre prevenciu chorôb a podporu zdravia v skutočnosti odporúča, aby dospelí dostali aspoň 150 minút aeróbnej aktivity strednej intenzity každý týždeň alebo 75 minút intenzívnej aktivity. Majte však na pamäti, že nie každé cvičenie je vhodné pre každé telo.

Porovnanie spálených kalórií

Ak uvažujete o plávaní alebo behu na chudnutie, môže byť rozhodujúcim faktorom množstvo kalórií, ktoré spálite pri každom cvičení. Podľa štatistík z Mayo Clinic spáli hodina ľahkého až stredne veľkého kôl 423 kalórií, zatiaľ čo hodina behu rýchlosťou 5 mph spáli 606 kalórií.

Tieto čísla však nemusia byť nevyhnutne rozhodujúce pre všetky vaše cvičenia. Napríklad, ak máte radi plávanie, bude to pre vás lepšie cvičenie ako beh, pretože je pravdepodobnejšie, že ho budete udržiavať. Na druhej strane, aj keď nie všetky telocvične budú mať k dispozícii bazén, takmer každá telocvičňa bude mať nejaký bežiaci pás.

Výhody behu

Pokiaľ ide o beh, je tu ešte niečo na zamyslenie: Aj keď nie každý môže sprinťovať ako olympionik, beh zvyčajne prichádza na ľudí ľahšie ako skutočne atletická technika plávania; koniec koncov, po väčšinu svojho života chodíš alebo utekáš a najhoršie, čo by sa ti na bežiacom páse mohlo stať, je výlet a pád - určite sa utopíš a už nikdy nebudeš musieť starať sa o to, aby vás videli vo vašich plavkách.

Taktiež je veľmi ľahké sťažiť (alebo ľahšie) bežiaci tréning zmenou rýchlosti a sklonu bežiaceho pásu. A nakoniec, mnoho moderných trenažérov má interaktívne programy a možnosti zábavy, ktoré môžu skutočne rozbiť monotónnosť dlhého tréningu.

Nevýhody chodu

Aj keď len málo cvičení dokáže poraziť beh, pokiaľ ide o spaľovanie kalórií, je tu jedna veľká nevýhoda: Beh je cvičenie s vysokým dopadom, čo znamená, že vytvára veľa búšenia na kĺby dolnej časti tela. Na beh nemusíte byť chudí a nemusíte mať dokonalé kolená - ale niektorí cvičenci, ktorí majú nadváhu alebo majú oslabené kĺby, zistia, že sa im darí pri cvičení s nízkym dopadom, ako je plávanie, lepšie.

Získanie prístupu k bežeckému pásu môže byť ďalším nástrojom na prerušenie behu, ale vziať si srdce - ak nie je k dispozícii žiadny bežecký pás, môžete si takmer vždy šnurovať bežecké topánky a ísť na jogging vonku.

Výhody plávania

Zatiaľ čo beh môže byť majstrom pri spaľovaní kalórií, je ťažké poraziť plávanie z iných dôvodov. Je to dokonalé cvičenie s nízkym dopadom, pretože voda podporuje vaše telo v celom rozsahu pohybu. Voda zároveň poskytuje odolnosť voči každému vášmu pohybu, takže plávanie je jedným z najúčinnejších dostupných cvičení na celom tele.

Ak chcete pri plávaní skutočne spaľovať kalórie, budete musieť urobiť niečo intenzívnejšie ako pádlo pre psov, takže môže ísť o učiacu sa krivku. Ale akonáhle budete mať správne techniky mŕtvice dole, budete mať ľahko škálovateľné cvičenie, ktoré môžete aj naďalej robiť po zvyšok svojho života.

Nevýhody plávania

Rovnako ako beh, aj plávanie má niekoľko potenciálnych nevýhod, z ktorých najväčšie patrí krivka učenia techniky a nájdenie prístupu k bazénu. Ale plávanie je cenný život - a potenciálne život zachraňujúci - zručnosť, ktorú sa nikdy nebudete ľutovať. To ponecháva monotónnosť ako najväčšiu prekážku; Ak bežíte na bežiacom páse, máte na dosah ruky veľa možností zábavy, ale nemôžete presne sledovať televíziu, keď ste na plávajúcich kolách.

Vychádzanie na verejnosti v plavkách sa môže zdať ako nevýhoda kúpania, ale nebojte sa. Nikto v bazéne vám nebude venovať veľkú pozornosť, pretože všetci sú znepokojení tým, ako vyzerajú aj v plavkách. Ak je pre vás skromnosť skutočnou starosťou, môžete do plávaného súboru pridať plavecké šortky alebo chránič vyrážky (tričko pripravené na vodu, ktoré používajú surferi).

Tip

  • Nemôžete sa rozhodnúť medzi plávaním a behom na bežiacom páse? Vyskúšajte obidve a dajte si pár týždňov na to, aby ste zistili, ktorý z nich sa vám najviac páči. Toto cvičenie vám z dlhodobého hľadiska urobí to najlepšie.