Vhodnosť

Cvičenia teľaťa pre menšie teľatá


Pravidelné tridsaťminútové spustenie teliat zredukuje.

Thomas Northcut / Photodisc / Getty Images

Tréningový režim na orezávanie teliat je založený na vašich dôvodoch na zapojenie sa do cvičení. Aj keď strečing a kardio stretnutia, ako sú beh alebo plávanie, môžu predlžovať teľatá, ktoré sú príliš svalnaté a objemné, posilňovacie cvičenia môžu pomôcť utlmiť teľatá. Ak máte na nohách nadbytočný tuk, budete musieť kombinovať cvičebný režim a plán výživy, aby ste znížili príjem kalórií a spaľovali tuk.

Orezať a vyrezávať

Vykonajte izolačné cvičenia - lisy na lýtka alebo prsty na nohách - s použitím veľkého objemu a ľahkého až stredne silného odporu na vyrezávanie teliat. Ak používate príliš veľkú váhu, budete vytvárať svalovú hmotu, čo je kontraproduktívne. Napríklad začnite zvyšovanie lýtka doma tak, že stojíte na schodisku na plese pravej nohy. Nechajte pravú pätu zavesiť na okraj schodiska, sklopte ho a zaujmite východiskovú pozíciu. Ľavú nohu zaháknite okolo zadnej časti pravého členku, aby sa vaše ľavé koleno ohýbalo a uvoľnilo. Pravú ruku položte na stenu alebo na zábradlie. Vydýchnite a zdvihnite svoju pravú pätu tak ďaleko, ako je to možné, a pocítite kontrakciu v pravom tele lýtka. Držte špičku na sekundu, vdýchnite a vráťte sa do východiskovej polohy. Vykonajte 12 až 15 opakovaní pre dve alebo tri sady. Zopakujte cvičenie pre ľavú nohu.

Beh alebo plávanie na slim

Aeróbne cvičenie, ako je beh alebo plávanie, vám môže pomôcť zladiť teľatá, spaľovať tuk a zlepšovať kardiorespiračný systém. Pri šprinte sa vytvárajú väčšie teľatá, mierny beh na dlhšie vzdialenosti zníži tuk okolo lýtkových svalov a zredukuje ich. Ak sa pozriete na bežcov na dlhé vzdialenosti, ich nohy sú obzvlášť štíhle. Ak bežíte tempom, v ktorom vaša srdcová frekvencia dosiahne 70 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie, spálite tuk podľa „Straty na váhe a zostať štíhly: Tajomstvá diéty bez miznutia od Eve Cameron. Odpočítajte 220 od svojho veku a potom vynásobte toto číslo koeficientom 0,7, aby ste určili svoju maximálnu srdcovú frekvenciu. Harvardská lekárska škola odporúča, aby ste na zvládnutie telesnej hmotnosti vykonávali najmenej 30 minút až 60 minút denne stredne intenzívneho kardio.

Max pre väčšie Burn

Intervalový tréning s vysokou intenzitou alebo HIIT, v ktorom vykonávate krátke záchvaty intenzívneho cvičenia s obdobiami aktívneho odpočinku medzi týmito záchvatmi, upraví vaše lýtkové svaly, zvýši váš metabolizmus a poskytne dramatické cvičenie na spaľovanie tukov. Napríklad začnite reláciu HIIT na bežiacom páse s tromi až piatimi minútami svetelného kardio. Po zahriatí zvýšte intenzitu stroja a sprinte pri maximálnom úsilí po dobu 30 sekúnd. Po dokončení sprintu otočte intenzitu stroja na úroveň, pri ktorej môžete pokojne behať 60 sekúnd. Nasledujte túto minútu aktívneho odpočinku s ďalším 30-sekundovým šprintom. Opakujte postup sprintu a joggingu štyri až 12 minút. Ak ste fit, ale nikdy ste sa nezúčastnili interného školenia s vysokou intenzitou, očakávajte ukončenie iba štyri až šesť minút. Pre veľmi vhodných jednotlivcov obmedzte reláciu na 15 minút. Vyhnite sa intervalovému tréningu s vysokou intenzitou, ak práve začínate s kondičným režimom alebo máte srdcové ochorenie alebo problémy.

Predĺžte si štíhly vzhľad

Natiahnutie teliat môže pomôcť predĺžiť objemné svaly. Napríklad stojaci oproti stene asi o nohu ďalej. Predpokladajme rovnomerne rozmiestnený postoj, ľavú nohu umiestnime za tebou asi tri metre od steny. Zadnú nohu držte rovno, ohnite predné koleno a položte ruky na stenu v úrovni ramien. Pomaly sa nakloňte dopredu a tiež posúvajte boky vpred, pričom pätu ľavej nohy držte na podlahe. Držte špičku 15 až 30 sekúnd. Zmeňte polohy nôh a potom zopakujte úsek pre pravý lýtkový sval.