Vhodnosť

Teľa z bolesti šialenstva


Vaše lýtkové svaly poháňajú vaše nohy zo zeme.

Jupiterimages / obrázky značky X / obrázky Getty

Agresívny, náročný program šialenstva, vyvinutý osobným trénerom Shaunom T, využíva cvičenia s telesnou hmotnosťou, plyometriku a intervalový tréning s vysokou intenzitou, aby vás šľahol do formy. Program je k dispozícii na sérii DVD alebo v učebni ponúkanej v kluboch zdravia po celej krajine. Vzhľadom na prísny charakter programu dokonca aj distribútori programu odporúčajú, aby program vykonávali iba ľudia, ktorí už majú dobrú základnú úroveň fitness. Aj s týmto predpokladom však môžete po cvičeniach pociťovať bolesť alebo bolesť - najmä v lýtkových svaloch, ktoré sú kľúčové pre beh, chôdzu a skákanie.

Príliš veľa Príliš skoro

Americká rada pre cvičenie poznamenáva, že program šialenstva je vo všeobecnosti bezpečný, ak máte dobrú kondíciu a nemáte žiadne základné ortopedické problémy. Vaša definícia dobrého stavu však nemusí stačiť pre program, ktorý vyžaduje veľa intenzívnych a intenzívnych ťahov. Ak vaše pravidelné cvičenia pozostávajú z aktivít s nízkym dopadom, ako je svižná chôdza, plávanie alebo jazda na bicykli, vaše teľatá by mohli byť šokované cvičením na šialenstvo a niekoľko dní po ňom boli dosť bolestivé. Aby ste tento šok minimalizovali, vstúpte do programu postupne. Program DVD ponúka progresívnu metódu, ktorá postupne zvyšuje úroveň vašej kondície počas prvého mesiaca. Po tomto postupe vám pomôžeme prispôsobiť sa najvyšším intenzitám, ktoré nastanú neskôr v programe. Ak navštevujete fitnes kurzy Insanity, vysvetlite svojmu inštruktorovi, že ste nováčik a opýtajte sa, či môže ponúknuť úpravy pre pohyby s najväčším dopadom.

Plyometrická bolesť

Šialenstvo zahŕňa veľa plyometrických alebo skákacích cvičení. Aj keď tieto silné pohyby, ako sú skoky do drepu a lietajúce zdviháky, sú účinnými horákmi na kalórie a zvyšujúcimi srdcovú frekvenciu, ponúkajú potenciál na zranenie. Pred vykonaním plyometriky by ste sa mali správne zahriať. Ak ste preskočili zahrievaciu časť cvičenia DVD, nasledujúci deň môžete skončiť s bolesťou tela. Okrem toho, že ste pred vykonaním plyometriky mali najvyššiu podobu, mali by ste sa ubezpečiť, že používate správny formulár. Pri vykonávaní programu Insanity DVD alebo formulára vášho inštruktora v triede venujte zvýšenú pozornosť narážkam na formuláre Shaun T. Ak tak neurobíte, mohli by ste nevedomky pristáť zle alebo by ste príliš zaťažovali vaše teľatá, čo by malo za následok bolesť.

Prispôsobujú sa topánky?

Nosenie nesprávneho typu obuvi počas tréningu môže mať za následok bolesť lýtka. Staré topánky, ktoré stratili tlmenie, spôsobia neprimeraný stres v celom spodnom tele. Bežecká obuv je tiež zlá voľba, pretože ponúka len malú prekážku v bočnej stabilite - je navrhnutá tak, aby sa z vás stal efektívny bežec, ktorý je pohybom vpred. Bežecké trenažéry sú zvyčajne najlepšia stávka, pretože ponúkajú bočnú podporu a niektoré tlmenie v päte. Vyhľadajte pružnú topánku, ktorá napriek tomu ponúka podporu a primerané tlmenie, takže nárazové sily skákania počas vášho šialeného cvičenia nebudú lýtka lýtka.

Monitorujte bolesť

Ak bolesť a bolesť teľaťa vymiznú za deň alebo dva, je to pravdepodobne iba prirodzená reakcia na novú výzvu cvičení. Ak máte na dolnej končatine akýkoľvek opuch alebo modriny, mali by ste sa poradiť s poskytovateľom zdravotnej starostlivosti. Aj keby ste mohli chodiť, mohli ste zažiť menšie lýtkové napätie, ktoré si vyžaduje sledovanie lekárom alebo fyzioterapeutom. Ak máte ťažkosti s chôdzou, možno ste utrpeli veľké lýtkové napätie alebo slzenie, ktoré si určite vyžaduje lekárske ošetrenie.

Pozri si video: RAMCHAT - Tam, kde horeli stromy (Septembra 2020).