Vhodnosť

Spálené kalórie robia dřepy


Drepy pracujú s hlavnými svalmi dolnej časti tela a s jadrom.

Obrázky Mike Powell / Digital Vision / Getty

Drepy sú jedným z najlepších cvičení odporu, ktoré môžete urobiť, aby ste spálili kalórie a vybudovali svalovú hmotu. Cvičenie celého tela, drepy zdôrazňujú hlavné svaly dolnej časti tela a pôsobia na vaše jadro. Môžete vykonávať rôzne variácie drepov - s prídavnou hmotnosťou alebo bez nej. Počet kalórií, ktoré spaľujete pri drepe, závisí od typu vykonávaného drepu, intenzity výkonu, vášho veku a vašej hmotnosti.

Vypočítajte výdavky na energiu

Vaše telo využíva kalórie každú minútu každý deň. Dokonca aj v pokoji sú kalórie vynakladané na to, aby vaše životne dôležité systémy tela fungovali. Počet kalórií spálených počas odpočinku alebo aktivít sa nazýva metabolický ekvivalent úlohy alebo MET. Čím väčšia je intenzita cvičenia, tým vyššie je MET alebo spálené kalórie. Podľa Sprievodcu sledovaním fyzických aktivít sedenie alebo ľahká aktivita používajú 1,5 METS, zatiaľ čo drepy s pomalým alebo výbušným úsilím majú MET 5,0.

Vypočítajte spálené kalórie

Aj keď nie je možné vypočítať presný počet kalórií, ktoré spaľujete pri drepe, kvôli mnohým premenným - druh vykonávaného drepu, vaša váha a intenzita cvičenia - môžete získať presný odhad. Jedným zo spôsobov, ako zistiť spálené kalórie pri drepe, je kalkulačka na spaľovanie kalórií. Ďalším spôsobom, ako zistiť spálené kalórie pri drepe, je vzorec: (MET x 3,5 x vaša hmotnosť v kilogramoch / 200) x trvanie cvičenia v minútach. Ak pri drepoch používate ťažké váhy, vaše spaľovanie kalórií môže byť bližšie k 6,0 MET pre vzpieranie ako 5,0 MET pre drepy.

Vyberte svoju váhu

Ak chcete získať čo najviac z drepov ako cvičenie odporu a spáliť čo najviac kalórií v danom časovom rámci, použite dostatočne ťažké váhy, aby vyčerpali svoje svaly s 12 opakovaniami a vykonajte iba jednu sadu opakovaní. Ak ste novým silovým tréningom, začnite s váhami, ktoré sú pre vás pohodlné, a zvyšujte váhu, ktorú používate, až kým sotva dokážete dokončiť 12. drep. Podľa MayoClinic.com môže byť použitie správnych váh na vyčerpanie svalov v jednej sade 12 opakovaní rovnako účinné ako tri sady rovnakého cvičenia. Nerobte dřepy denne; medzi jednotlivými sedeniami nechajte najmenej 24 hodín, aby sa vaše svaly mali čas na regeneráciu.

Zosilnite intenzitu

Existujú aj iné spôsoby, ako zvýšiť spaľovanie kalórií okrem zvyšovania hmotnosti. Skúste upraviť spôsob, akým vykonávate drepy, aby ste pri každom tréningu odpálili viac tuku. Pridajte kardio súčasť tým, že urobíte skoky do drepu - najskôr nevážené a potom, keď sa budete cítiť dobre, pridajte ľahké váhy. Alebo vyčerpajte svoje svaly odstránením odpočinku medzi sadami. Postupujte po ťažkej skupine drepov s nastavenými push up bez prestávky medzi tým. Alebo naozaj vyčerpajte svoje svaly sledovaním sady drepov so sadou nevážených plyometrických pľúc alebo nevážených skákajúcich drepov.

Zdroje (3)