Vhodnosť

Kalórie spálené počas HIIT na bežiacom páse

Kalórie spálené počas HIIT na bežiacom páseWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bežecké pásy vám umožnia cvičiť HIIT bez ohľadu na počasie.

Chris Clinton / Digital Vision / Getty Images

Cvičenie s vysokou intenzitou intervalu, alebo HIIT, je rýchlym tempom na vykonanie vášho cvičenia na bežeckom páse a spaľuje veľa kalórií. Tento typ cvičenia nielen spaľuje rovnaké alebo viac kalórií ako cvičenie so strednou intenzitou v rovnakom trvaní, ale tiež vyvoláva priaznivý efekt po popálení, ktorý sa nazýva nadmerná spotreba kyslíka po kyslíku alebo EPOC, čo spôsobuje, že vaše telo rýchlejšie spaľuje kalórie rýchlejšie. - ako je normálna sadzba pre hodiny po ukončení tréningu.

Naplňte čerpadlo

Pomocou bežiaceho pásu môžete vykonávať tréning HIIT niekoľkými rôznymi spôsobmi. HIIT pracuje striedaním krátkych vysokoenergetických intervalov s intervalmi zotavenia vykonávanými miernym až stredným tempom. Môžete vyskúšať rôzne kombinácie rýchlych a pomalých intervalov, ale začnite skúšaním 20 sekúnd rýchlo a 40 sekúnd pomaly; opakujte tento 60-sekundový cyklus po dobu 20 až 30 minút. Upravte časy podľa toho, len čo sa dostanete na kĺb.

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je použitie režimu HIIT typu sprint-and-jog. Ak ste skôr chodec, môžete alternatívne krátke intervaly chôdze uskutočnené pri rýchlosti 4 mph alebo viac - tak rýchlo, ako môžete - s pomalšími intervalmi vykonávanými rýchlosťou približne 2 alebo 3 mph. Tretím spôsobom, ako sa venovať tréningu HIIT, je použitie nastavení sklonu na bežiacom páse na zvýšenie pracovnej záťaže. Samozrejme, spálite čo najviac kalórií cvičením s najvyššou možnou intenzitou, čo znamená, že cvičenie sprintu a joggingu spáli najviac kalórií.

Porovnať Burn

Keby mal 200-libra behať na bežiacom páse 30 minút rýchlosťou 5 km / h stabilným tempom, spálil by asi 384 kalórií. Tá istá osoba by spálila približne rovnaký počet kalórií za 30 minút a vykonala cvičenie HIIT pozostávajúce z pomeru 50/50 7 šprintov za 7 km / h a chôdze 3 km / h pre zotavenie - v priemere 5 km / h, ale potom vypálila v priemere 58 ďalších kalórie po tréningu.

Rozdiel sa vyskytuje v efekte EPOC po spálení spojenom s HIIT. Je ťažké odhadnúť presné údaje, pretože sa líšia od človeka k človeku, ale môžete očakávať, že spálite ďalších 15 percent viac kalórií po tréningu HIIT, alebo v príklade uvedenom vyššie, takmer 58 kalórií. Účinok horenia kalórií po spálení rýchlejšie, ako by ste dosiahli v normálnom pokoji, môže trvať až 24 hodín po ukončení cvičenia.

Spaľujte viac na bežiacom páse

Zvýšte rýchlosť bežeckého pásu, sklon alebo oboje, aby ste počas tréningu HIIT spáli viac kalórií. Ako príklad toho možno povedať, jogging pri 6 km / h na rovnej palube spaľuje asi 2 kalórie za minútu, zatiaľ čo chôdza rýchlosťou 2 km / h pri 16% stúpaní spáli asi 6 kalórií za minútu. Pretože chôdza na svahu je menej stresujúca pre vaše kĺby v porovnaní s joggingom na bežiacom páse s rovnou podlahou, striedanie chôdze po plochej palube s chôdzou na strmom svahu pre vaše cvičenie HIIT môže byť optimálnou voľbou, ak máte bolesti kĺbov alebo fyzicky môžete Nevykonávajte všestranné cvičenie s sprintom na bežiacom páse. Je to efektívny spôsob, ako spáliť značné množstvo kalórií bez toho, aby ste sa uchýlili k šprintu alebo dokonca zabehnutiu na bežiacom páse.

Rozbite svoje hormóny

HIIT je najúčinnejším spôsobom podpory dlhodobého zlepšenia úbytku tuku a celkového zloženia tela. Musíte sa pozerať nad počet spálených kalórií, aby ste videli, ako to funguje. Vysokoenergetické cvičenie vo vašom tele spôsobuje fyziologickú reakciu, ktorá v podstate spôsobuje, že vaše hormóny sú berserk. HIIT spôsobuje zvýšenie ľudského rastového hormónu, testosterónu, endorfínov a ďalších hormónov vo vašom tele. Okrem toho povaha tréningu s vysokou intenzitou zvyšuje veľkosť a počet mitochondrií v tele, čo sú malé energetické továrne na bunkovej úrovni. Táto kombinácia prospieva vášmu telu zvýšením VO2max - vašej celkovej aeróbnej kapacity - spaľovaním väčšieho množstva kalórií a telesného tuku a zvyšuje vaše zdravie srdca lepšie ako mierne cvičenie v rovnovážnom stave v rovnakom trvaní.