Športové

Ako urobiť 360 na bicykli


Predtým, ako sa začnete učiť točiť, malo by byť lietanie druhoradé.

Ting Hoo / Digital Vision / Getty Images

Robiť 360 na bicykli je ťažké a pôsobivý trik. Tento typ senzácie nie je pre amatérskych jazdcov; 360 vyžaduje výnimočnú rovnováhu, kontrolu a skúsenosti. Ak chcete vykonať 360, budete potrebovať istotu, aby ste ich mohli sledovať, pretože dokončenie menšej ako úplnej rotácie vás môže vážne zrútiť. Nájdenie skoku, na ktorom ste úplne spokojní, skôr ako sa pokúsite urobiť 360, je kľúčovým krokom v procese učenia. Potom, čo ste vo svojom živle na skoku, môžete precvičiť techniku ​​a pristáť na 360 ako profesionál.

1.

Nájdite skok alebo pád, ktorý poznáte. Predtým, ako sa pokúsite o 360 stupňov, budete chcieť urobiť ten istý mierny skok alebo pád znova a znova, až kým nebudete úplne v pohodlí. Nájdenie rímsy, ktorá padá do trávy, je ideálne, pretože zrážka neublíži toľko na mäkšom povrchu. Precvičte si pád pri relatívne nízkej rýchlosti, pretože počas otáčania stratíte rýchlosť vo vzduchu.

2.

Zrolovať sa pohodlnou rýchlosťou. Nechcete ísť príliš rýchlo a riskovať vážne zranenie, ale získajte dostatočnú rýchlosť, aby ste mohli po zoskoku alebo rímse zdvihnúť bicykel zo zeme a vyčistiť ho, keď pristaneš. Cvičte jednu rýchlosť niekoľkokrát predtým, ako sa pustíte do rotácie.

3.

Pripravte sa na hop zo zadného kolesa. Postavte sa do pedálov a nohami a pažami tlačte cez bicykel, ohýbajte sa na kolenách. Keď stlačíte nadol, začnite mierne otáčať predným kolesom v smere, ktorý vám najviac vyhovuje, aby ste sa mohli roztočiť. Predné koleso najskôr opustí zem a potom zadné koleso.

4.

Otočte svoje telo v smere vašej rotácie. Keď zadné koleso opúšťa zem, budete otáčať boky a ramená v smere vašej rotácie a hlavu budete otáčať okolo, akoby ste sa pozerali cez rameno. Rotácia vášho tela je to, čo ťahá bicykel okolo o 360, takže použite pevný otočný pohyb so svojím popom.

5.

Vyrovnajte bicykel vo vzduchu. Mali by ste byť v polovici svojej rotácie. Keď zastrčíte zadnú časť, priblížte si hlavu, aby ste videli, kam pristávate.

6.

Nájdite pristátie a vyrovnajte bicykel. Ak zistíte, kde chcete bicykel pristáť, znížte zadnú pneumatiku mierne pred prednú pneumatiku a absorbujte dopad skoku ohýbaním kolien, keď sa bicykel dotkne zeme.

Potrebné veci

  • 2 až 4 ft. Skok alebo pád
  • BMX alebo skúšobný bicykel
  • Prilby a chrániče holení

Tip

  • Vaša línia videnia je veľmi dôležitá pre dokončenie 360. Skúste a vyrovnajte svoju čiaru, len čo zastrčíte zadné koleso, keď sa vyrovnáte, a keď dáte bicykel dole, zamerajte sa na jedno miesto na zemi. Nielen dúfajte, že vyložíte trik; nájdite svoje pristávacie miesto a s dôverou sledujte.

Výstraha

  • Správne bezpečnostné vybavenie je kľúčom k naučeniu sa triku ako 360, pretože pád alebo dva sú takmer zaručené. Ak máte nepríjemné padanie na bicykel BMX alebo Trials, niekoľkokrát vyskúšajte kauciu bez toho, aby ste sa pokúsili točiť. Akonáhle budete mať istotu, že padnete, budete sa môcť tlačiť, aby ste dokončili 360.

Zdroje (1)


Pozri si video: HOW TO With - Epizóda 1: Bunnyhop, Manuál a 180 (Septembra 2021).