Vhodnosť

Kalórie spálené počas dvoch hodín štvorhra tenisu


Štvorhra tenis spaľuje kalórie, zatiaľ čo trávite čas s priateľmi.

Stockbyte / Retrofile / Getty Images

Dvojitý tenis je zábavný spôsob, ako popoludní prejsť s priateľmi, ale je to viac než len spoločenská aktivita. Dvojitý tenis je skvelý spôsob, ako sa udržiavať v kondícii. Počas dvojhodinovej relácie môžete očakávať, že spálite značné množstvo kalórií. Presne to, koľko spálite, sa bude líšiť v závislosti od vašej váhy a toho, ako ťažko hráte.

Priemerná osoba

Podľa publikácie Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) z roku 2012 priemerný Američan váži 195,5 libier. Za dve hodiny zdvojnásobenia tenisu spáli priemerný človek 712 kalórií. Typicky sú ženy menšie ako muži, pričom priemerná americká žena váži podľa CDC 166,2 libier. To znamená, že priemerná žena spáli iba 604 kalórií a bude hrať dvojnásobný tenis na rovnakú dobu.

Rôzne hmotnosti

Ľahší ľudia spaľujú menej kalórií a ťažší ľudia spaľujú viac kalórií pri hraní dvojitého tenisu. Napríklad, 120-libra osoba spáli 436 ďalších kalórií hrať tenis na dve hodiny. 140 libier môže očakávať, že v rovnakom období spália 508 kalórií. A 160-libra osoba bude spaľovať 580 kalórií čistej v tej istej relácii. 190-libra osoba spáli 692 prebytočných kalórií a hrá dvojnásobný tenis na dve hodiny. 230-libra osoba zvýši jeho spálenie kalórií na 836 kalórií za dve hodiny tenisu. Za dve hodiny spáli tenisový hráč s hmotnosťou 270 libier ďalších 980 kalórií.

Jednotlivé výpočty

Dvojitý tenis má hodnotu metabolického ekvivalentu 5,0, čo znamená, že pri spaľovaní päťnásobného množstva kalórií spálite päťkrát toľko kalórií ako v pokoji. Ak chcete vypočítať svoju spaľovanie kalórií na základe hodnoty MET, vynásobte svoju hmotnosť v kilogramoch hodnotou MET päť a počtom hodín, za ktoré hráte, v tomto prípade dve hodiny. Svoju váhu môžete previesť z libier na kilogramy vydelením 2,2. Napríklad, ak vážite 158 libier - alebo 72 kilogramov - vynásobili by ste 72 x 5 a znovu 2 dvoma, pričom celkový počet spálených kalórií za 7 hodín je 720.

Odporúčania pre cvičenie

Podľa Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb je dvojitý tenis formou aeróbneho cvičenia so strednou intenzitou. CDC odporúča získať najmenej dve a pol hodiny cvičenia strednej intenzity týždenne. Ak už máte pod hodinovým pásom dvojhodinovú reláciu, skúste stlačiť ďalších 30 minút. Napríklad priemerný muž, ktorý spaľuje 712 kalórií z dvoch hodín štvorhra, by mohol zvýšiť svoju spálenie kalórií na 890 za dve a pol hodiny. Prípadne môžete pridať ďalšie cvičenie so strednou intenzitou, ako napríklad svižná chôdza. Napríklad priemerná 166,2-libra žena spáli 106 kalórií za 30 minút svižnej chôdze. To by zvýšilo 604 kalórií, ktoré spálila z tenisu, celkovo spálilo 710 kalórií. Jedna minúta cvičenia s intenzívnou intenzitou, ako je beh alebo hranie tenisu jednotlivcov, sa rovná dvom minútam cvičenia so strednou intenzitou.

Foto Kredity

  • Stockbyte / Retrofile / Getty Images