Športové

Kalórie spálili s elementárnym znakom pri plávaní


Počas elementárneho znaku je vaša tvár vždy mimo vody.

David De Lossy / Photodisc / Getty Images

Elementárny znak je jedným z najjednoduchších plávajúcich ťahov, ktoré môžete urobiť na chrbte. Nehoríte toľko kalórií, ako intenzívnejšia forma znaku, ale tvár máte stále pod vodou. Je to skvelý úder pri plávaní, ktorý sa má použiť pri záchrane iného jednotlivca, pretože vaše dýchanie zostáva stabilné a ľahké. Môže byť tiež použitý ako forma aeróbneho cvičenia s dôrazom na tónovanie svalov v chrbte, ramenách, hrudníku a nohách. Je to základné, pretože pre začiatočníkov je ľahké sa ho naučiť, ale dá sa použiť bez ohľadu na úroveň vášho plávania.

Zdvih v akcii

Začiatočný znak začnite ležať na chrbte vo vode smerom nahor a vaše telo jemne plávajte. Pri ohýbaní lakťov ťahajte ruky zo strany tela. Natiahnite ruky a ruky dozadu po jednej za druhou, pričom ruky tlačte nadol vodou. Týmto pohybom budete poháňať svoje telo vodou. Vytiahnite kolená nahor a dozadu tak, že sa dotýkate päty a potom roztiahnite nohy rovno, aby ste svoje telo vytlačili dozadu. Spojte ich a začnite znova. Toto je známe ako žabí kop. Vaše ruky a nohy by mali spolupracovať tak, aby ste sa pohybovali po vode bez toho, aby ste si ponárali tvár. Mali by ste tiež dýchať ľahko a mali by ste sa voľne pohybovať po vode.

Premenné: Intenzita, hmotnosť a čas

Množstvo kalórií, ktoré spálite pri plávaní tejto mozgovej príhody, bude veľa závisieť od intenzity, ktorú vydávate, od koľko vážite a od času, ktorý plávate. Čím viac budete vážiť a čím ťažšie plávate, tým väčšie množstvo kalórií spálite, čím dosiahnete jednoduchý znak. 120-libra osoba plávajúca ľahkým tempom spáli 120 až 220 kalórií za 30 minút. 200 kilogramová osoba, ktorá pláva energickým tempom, spáli 200 až 400 kalórií za 30 minút. Presné množstvo spálených kalórií určuje množstvo premenných; skúste použiť kalkulačku kalórií na základe vašej výšky, hmotnosti a intenzity tréningu, aby ste získali presnú hodnotu.

Urobte svoj tréningový počet

Elementárny znak je relatívne uvoľnený a ľahký ťah, takže spálite ďalšie kalórie zosilnením intenzity tak, ako je to možné. Ak tvrdo pracujete pri mŕtvici, pohybujte sa rýchlo a kopnite silou, spálite viac kalórií. Môžete tiež zvýšiť množstvo času, ktorý strávite vykonaním elementárneho znaku vo vode pri každej relácii. Zdravá strava so správnym počtom kalórií pre vaše telo a hmotnosť môže tiež pomôcť vášmu cvičeniu zmeniť vašu váhu a ciele v oblasti zdatnosti. Porozprávajte sa s lekárom o množstve kalórií, ktoré by ste mali jesť, ao intenzite cvičenia, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Výhody elementárneho znaku

Elementárny znak má okrem spaľovania kalórií aj niekoľko výhod. Dýchanie je veľmi ľahké, pretože tvár je vždy mimo vody, čo je dôležité pre plavcov, ktorí sa nepohodlne ponoria do tváre. Je ľahké sa naučiť mŕtvicu a nie je ťažké ju správne vykonávať. Nemusíte byť veľmi koordinovaní, aby ste pochopili, ako urobiť mŕtvicu, takže je to dobrá voľba pre začiatočníkov, starších občanov alebo deti. Plávanie je dobrý spôsob, ako spaľovať kalórie bez vyvíjania tlaku na kĺby, čo je užitočné pre osoby trpiace artritídou alebo inými typmi bolesti kĺbov alebo nárazov.

Zdroje (1)

Foto Kredity

  • David De Lossy / Photodisc / Getty Images