Vhodnosť

Kalórie spálené v päťminútovom dennom cvičení Ab


Pracujte svoje abs každý druhý deň, aby ste dosiahli najlepšie výsledky.

Jupiterimages / Photos.com / Getty Images

Možno si budete myslieť, že tónovanie a vyrezávanie brušných svalov by vyžadovalo hodiny cvičenia týždenne, ale pomocou päťminútových cvičení môžete skutočne dosiahnuť silnejšie jadro a žalúdok v kratšom čase. Pravidelná práca svalov žalúdka ich posilňuje, vytvára tónovanejší vzhľad a poskytuje podporu pre vaše chrbát. Mať silné jadro vám umožňuje ľahko vykonávať každodenné činnosti, ako sú ohýbanie a zdvíhanie. Krátka výkonová ab rutina vykonaná každý druhý deň má veľa výhod. Bohužiaľ, spaľovanie veľa kalórií nie je jedným z nich.

Päťminútové cvičenie na ab

Sľub vynikajúcich výsledkov za pouhých päť minút je príťažlivý a obľúbený. Na DVD je k dispozícii päť minútové cvičenie prostredníctvom aplikácií pre chytré telefóny a prístupné online prostredníctvom služieb zdieľania videa. Inštruktor spravidla modeluje niekoľko žalúdočných cvičení, ktoré sa zvyčajne vykonávajú každé 30 až 60 sekúnd. Mohli by ste urobiť polminútové šikmé drtia, aby ste pracovali na svojich stranách, za ktorými okamžite nasleduje jedna minúta drtí, jedna minúta reverzných drtí a každá minúta ohyby žabích nôh a paralelné zdvíhanie nôh. Je ľahké vytvoriť si vlastné prispôsobené cvičenie, ktoré bude hrať doma.

Realistické: Menej ako 50 spálených kalórií

Realisticky je ťažké vykonávať brušné cvičenia dlhšie ako 30 sekúnd až minútu, najmä ak práve začínate. Rovnako ťažké a ťažké, ako to môže byť päťminútové cvičenie, je pravdepodobné, že spálite približne rovnaké množstvo kalórií, ktoré čakajú na vstupenky do kina na pol hodiny. Je smutné, že energická kalistenika - vrátane drví a sedení - spaľuje okolo 40 až 45 kalórií za päť minút. Podľa Harvard Medical School je to presne to, čo by ste napálili v rade 30 minút.

Svaly, ktoré si postavíš

Tvrdá práca alebo rýchla práca nie sú zďaleka také dôležité ako realistické očakávania týkajúce sa vášho fitnes programu. Rázna päťminútová séria brušných cvičení nespáli kalórie. Pomôžu vám však vybudovať váš konečník abdominis (sval na vrchole žalúdka tesne pod rebrami, ktorý vám dá šesťbalenie), šikmé svaly (po stranách oblasti žalúdka) a priečny abdominis ( hlboký sval, ktorý prechádza cez spodnú časť žalúdka).

Každý druhý deň je kľúčom

Americká rada pre cvičenie vám odporúča počkať deň medzi cvičením tých istých svalov, aby ste mali možnosť odpočívať, opravovať a prestavovať. To znamená vyňatie slova „denne“ z rovnice. Ak sa rozhodnete pridať do svojho kondičného režimu päť minútové cvičenia, robte ich striedavo, trikrát až štyrikrát týždenne. Ak chcete dosiahnuť optimálne zdravie, skúste do svojho týždňa začleniť 150 minút horúcich kalórií, ako je chôdza, behanie alebo plávanie. Skôr ako začnete s akýmkoľvek novým cvičebným programom, overte si to u svojho lekára.