Vhodnosť

Kalórie spálené zo švihadla Vs. bežecký pás


Skákajúce lano je jednoduchý spôsob spaľovania kalórií každý deň.

Thinkstock / Comstock / Getty Images

Či už ste sa rozhodli začať cvičiť ako spôsob, ako upustiť o pár kíl, alebo len dúfať, že sa vyhnete šíreniu v strednom veku, skákanie cez švihadlo a pomocou bežiaceho pásu sú cvičenia, ktoré by sa mali zvážiť ako doplnenie vášho tréningu. Všeobecne platí, že každá činnosť spaľuje kalórie rýchlo, čo vám môže pomôcť dôkladné aeróbne cvičenie v relatívne krátkom čase každý deň.

Skok smerom k lepšiemu telu

Niektorí ľudia myslia, že skákanie cez švihadlo je zábava pre deti, ale toto cvičenie nie je hračkou pre deti. Skákajúce lano je aeróbne cvičenie, ktoré môžete použiť nielen na spaľovanie kalórií, ale tiež na zvýšenie rýchlosti chodidiel a zvýšenie kardiovaskulárnej vytrvalosti. Na webových stránkach HealthStatus sa uvádza osoba, ktorá váži 200 libier a spaľuje 456 kalórií počas 30-minútovej relácie so švihadlom. Skákanie lana nepretržite dlhšie ako niekoľko minút môže byť náročné. Namiesto toho, aby ste znížili svoju intenzitu a tým znížili rýchlosť spaľovania kalórií, na niekoľko krátkych intervalov preskočte lano, aby ste čo najlepšie využili výkon.

Jog Away the Pounds

Presná povaha vášho bežeckého trenažéra určuje, ako rýchlo spálite kalórie. Napríklad chôdza spaľuje kalórie podstatne pomalšie ako pri behu. HealthStatus poznamenáva, že 200 libier osoba spaľuje 198 kalórií za 30 minút chôdze rýchlosťou 3 mph a 234 kalórií za 30 minút chôdze rýchlosťou 4 mph. Ak si dokážete udržať krok s joggingom, môžete spáliť viac kalórií. Tá istá osoba spaľuje 384 kalórií za 30 minút joggingu pri rýchlosti 5 mph a 456 kalórií za 30 minút joggingu rýchlosťou 6 mph.

Nastavte týždenný cieľ

Jediné cvičenie na švihadle alebo chôdza alebo beh na bežiacom páse zvýši váš srdcový rytmus a pomôže vám prelomiť pot, ale nájdenie času na vykonanie niektorého cvičenia niekoľkokrát týždenne povedie k mnohým zdravotným výhodám. Americké ministerstvo zdravotníctva a ľudských služieb odporúča absolvovať minimálne 150 minút aeróbneho cvičenia s miernym tempom každý týždeň. Ak nemáte dostatok voľného času na splnenie tohto návodu, zvýšte tempo a namierte na 75 minút.

Zlepšite svoje telo a myseľ

Vaše telo vám ďakuje, že ste si našli týždenné cvičenie, aby ste našli skákanie cez švihadlo alebo bežiaci pás. Obe formy cvičenia poskytujú aeróbne cvičenie, ktoré môže byť prínosom pre vaše telo i myseľ. Aeróbne cvičenie môže znížiť váš stres, čo z neho robí ideálnu aktivitu na konci vášho pracovného dňa. Medzi ďalšie výhody tejto formy cvičenia patrí zvýšená výdrž, lepšie zdravie srdca, nižší krvný tlak a silnejší imunitný systém.

Zdroje (2)