Vhodnosť

Kalórie spálené pomocou bojových lán


Choďte tvrdo s bojovými lanami, aby ste zvýšili spaľovanie kalórií.

Ak chodíte do svojej telocvične a privíta vás pohľad na niekoľko hrubých dĺžok lana ležiacich nad podlahou, môžete byť trochu zmätení. Pravdepodobne ide o bojové laná. Bojové laná sú pripevnené k čapu a môžete s nimi vykonávať veľké množstvo pohybov, od buchnutí, vĺn, skokov a výkyvov a posúvať ich ľubovoľným smerom. Bojové laná sú ťažkým a náročným spôsobom, ako spáliť ďalšie kalórie v tréningu. Koľko spálených kalórií sa však líši v závislosti od osoby.

Porovnajte kalórie

Bojové laná kombinujú prvky tréningu odporu a kardiovaskulárneho cvičenia. Vaše svaly sa cvičia v rovnakom čase ako vaše srdce a pľúca. Pokiaľ ide o spaľovanie kalórií, školenie s bojovými povrazmi, koľko kalórií by ste strávili pri cvičení sprintu, tvrdí osobný tréner Justin Yule na stránke Chanhassen Fitness Revolution. Desať všetkých 100-yardových šprintov môže spáliť 500 kalórií, poznamenáva tréner Phil Campbell v rozhovore pre Men's Fitness.

Vyskúšajte laná

Tréner sily Josh Henkin z Ultimate Sandbag Training skonštruoval test na vyhodnotenie spálenia bojových lán s kalorickou hodnotou u trénovaného muža a vyškolenej ženy pomocou vzorca na základe priemernej srdcovej frekvencie. Henkin zistil, že účastníkka spálila 45 kalórií za štyri minúty a 29 sekúnd cvičenia bojového lana, zatiaľ čo samec spálil 82 kalórií za päť minút, 44 sekúnd. Časy sa líšili, keď sa zhodovali s kotvovými a lezeckými cvičeniami, ktoré účastníci tiež predvádzali.

HIIT hore Calorie Burn

Bojové laná sa dajú klasifikovať ako intervalový tréning s vysokou intenzitou alebo HIIT. Je prakticky nemožné dlhodobo trénovať s lanami s nízkou alebo strednou intenzitou; skôr musíte trénovať maximálne na krátku dobu a potom odpočívať. Hlavnou výhodou tohto typu tréningu je oproti tradičnému kardiomu to, že nielen je spaľovanie kalórií za minútu počas relácie HIIT, ale spaľujete viac kalórií a tukov až 24 hodín po dokončení, píše autorka Charlotte Hilton Andersen o Webová stránka časopisu „Tvar“.

Využite čo najviac lán

Ako každá forma tréningu, ako tvrdo pracujete, určuje, koľko kalórií spálite. Ako už bolo povedané, máte takmer zaručené dokončenie cvičenia bojových lán potením, trasením a lapaním po dychu, čo vedie k spáleniu vysokej kalórie. Na maximalizáciu spálenia kalórií odporúča osobný tréner Adrian Bryant vykonávať cvičenie po dobu 20 až 40 sekúnd, odpočívať 20 až 60 sekúnd a opakovať to 10 až 30 minút.