Vhodnosť

Kalórie a bežky Vs. beh


Zvýšenie tempa behu vedie k vyššiemu spáleniu kalórií.

Obrázky George Doyle / Stockbyte / Getty

Či už beháte pracovný deň, aby ste sa osviežili, alebo ste odhodlaní preliať dostatok libier, aby sa zmestili do outfitu pre nadchádzajúcu svadbu, beh je efektívne cvičenie. Toto cvičenie - či už prevádzkujete bežky alebo dávate prednosť lepkavému chodníku okolo vášho okolia - môže mať za následok spálenie stoviek kalórií za hodinu.

Návrat k prírode

Cezpoľný beh je ideálny pre ľudí, ktorí radi cvičia mimo vychodených ciest. Namiesto toho, aby bežal na ceste alebo na chodníku, tento spôsob jazdy sa uskutočňuje po tráve a špine a má zmeny nadmorskej výšky. Aj keď môžete bežať jednotlivo, veľa ľudí si túto aktivitu užíva v skupinách. Harvard Health Publications poznamenáva, že 125 kilogramová osoba spaľuje 270 kalórií za 30 minút bežeckého behu, zatiaľ čo 185 kilogramová osoba spaľuje 400 kalórií počas pol hodiny cvičenia.

Libra chodník

Cezpoľný beh podľa Harvarda spaľuje kalórie rovnakou rýchlosťou ako bežný povrch rýchlosťou 5,2 km / h. Nižšie rýchlosti jazdy na ceste spaľujú menej kalórií ako pri behu na lyžiach, zatiaľ čo rýchlejšie tempo spaľuje viac kalórií. Bežec s hmotnosťou 125 libier a bežec s hmotnosťou 185 libier spaľujú 240 a 355 kalórií za 30 minút behu rýchlosťou 5 km / h. Obaja ľudia spaľujú 300 a 444 kalórií za 30 minút behu rýchlosťou 6 km / h.

Posilnenie vášho zdravia

Bez ohľadu na oblasť, v ktorej sa rozhodnete pre beh, môže toto aeróbne cvičenie výrazne zvýšiť vaše zdravie. Táto aktivita vedie nielen k posilneniu svalov a kostí, ale tiež znižuje pravdepodobnosť vzniku škodlivých zdravotných stavov, ako sú cukrovka, vysoký cholesterol, hypertenzia a srdcové choroby. Ak nemáte úplnú výdrž, premiešajte krátke intervaly chôdze a behu, aby vaše telo počas aktivity neustále spaľovalo kalórie.

Počas behu buďte v bezpečí

Či už sa rozhodnete behať po vašej komunite alebo idete do vidieckej oblasti na nejaký beh na bežkách, prijatie vhodných bezpečnostných opatrení vám pomôže vyhnúť sa rizikám a maximalizovať váš tréning. Pri bežeckom behu bežte s jedným alebo viacerými partnermi a informujte priateľa alebo člena rodiny o tom, kde budete a kedy sa plánujete vrátiť. Vyhnite sa nebezpečným chodníkom a noste so sebou vhodný odev a vodu. Pri behu v rušných oblastiach, najmä v noci, noste reflexné oblečenie a zostaňte v oblastiach so silnou premávkou pre chodcov. Vyhnite sa slabo osvetleným skratkám a udržujte svoj mobil po ruke.

Zdroje (1)