Vhodnosť

Kalórie spálené za hodinu a pol strmej turistiky

Kalórie spálené za hodinu a pol strmej turistikyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pešia turistika je náročná forma cvičenia.

Digital Vision./Digital Vision / Getty Images

Pešia turistika vám môže ponúknuť intenzívne cvičenie, ktoré vám poskytne prestávku od zhonu každodenného života, možnosť získať čerstvý vzduch a príležitosť stráviť čas so svojimi blízkymi. Počet kalórií, ktoré spálite pri strmých kopcoch, sa výrazne líši v závislosti od vašej hmotnosti, stupňa intenzity, s akou chodíte, a podobných faktorov.

Priemerné spálené kalórie

Klinika Mayo uvádza, že v priemere 160 libier bude spaľovať okolo 1320 kalórií počas 90 minút, zatiaľ čo 240 libier spaľuje okolo 1 950 kalórií. Ľahší ľudia budú horieť menej, zatiaľ čo ťažší ľudia budú horieť viac. Ak chodíte po celý čas do kopca, budete ešte viac vyzývať svoje svaly a mierne zvyšovať počet kalórií, ktoré môžete očakávať.

Jednotlivé faktory ovplyvňujúce spálené kalórie

Okrem vašej hmotnosti môže zloženie vášho tela zmeniť aj počet spálených kalórií. Sval spaľuje viac kalórií ako tuk, takže ak ste svalnatý z rokov strávených pešou turistikou do kopca, môžete očakávať, že spálite ešte viac kalórií. Individuálny metabolizmus môže tiež ovplyvniť rýchlosť spaľovania kalórií.

Batohy a iné závažia

Vrcholná turistika, najmä v izolovaných oblastiach alebo na náročnom teréne, môže trvať niekoľko hodín. Ak kempujete, môže to trvať aj dni. Ak ťaháte ťažké vybavenie na dlhú cestu, budete viac zaťažovať svoje svaly a spaľujete viac kalórií. Podobne, ak posilňujete svoje cvičenie začlenením horolezectva do vašej túry, váha vášho vlastného tela bude pôsobiť na vaše svaly a spaľuje ešte viac kalórií.

Pešia turistika ako prerušovaná aktivita

Aj keď dlhá túra môže spáliť veľa kalórií, pešia turistika je častejšie prerušovanou aktivitou. Väčšina turistov nechodí do kopca hodinu a pol bez odpočinku a zakaždým, keď zastavíte pešiu turistiku, znížite počet spálených kalórií, aj keď je to len na krátku kúpeľňu alebo vodu. Ak plánujete využiť pešiu turistiku na splnenie vašich cieľov týkajúcich sa chudnutia, musíte zohľadniť faktor, kedykoľvek trávite odpočinok.