Vhodnosť

Kalórie stratené za dve hodiny na lyžiarskom stroji


Cvičenie lyžiarskeho stroja simuluje zimný šport bežeckého lyžovania.

Comstock Images / Comstock / Getty Images

Bežecké lyžovanie je celotelové cvičenie, ktoré spaľuje kalórie rýchlym tempom, ale nie každý má prístup k zimnému počasiu. Ak je telocvičňa trochu praktickejšia ako výlet na sever, zvážte lyžovačku. Toto cvičebné vybavenie napodobňuje pohyby, ktoré by ste robili pri bežeckom lyžovaní, a ako také vám pomáha rýchlo spaľovať kalórie.

Spálené kalórie lyžiarskeho stroja

Ak máte čas a energiu na to, aby ste sa zaviazali k tréningu lyžiarskeho stroja, ktorý trvá dve hodiny, výrazne zlepšíte svoje zdravie a znížite váhu. Za dve hodiny na lyžiarskom stroji spálite stovky kalórií bez ohľadu na svoju hmotnosť. Kalkulačka kalórií HealthStatus uvádza, že osoba s hmotnosťou 175 libier, ktorá používa lyžiarsky prístroj dve hodiny, spáli asi 1 532 kalórií.

Iné aeróbne cvičenia

Miera spaľovania kalórií pri používaní lyžiarskeho stroja je priaznivá v porovnaní s niekoľkými inými druhmi cvičebných strojov. 175-libra osoba, poznamenáva, HealthStatus, bude spaľovať asi 1111 kalórií počas mierneho tempa, dvojhodinové cvičenie na veslovanie stroj alebo spinning bike. Počas dvoch hodín od používania eliptického trenažéra spáli tá istá osoba asi 1 806 kalórií.

Výhody lyžiarskeho stroja

Používanie lyžiarskeho stroja je ideálnou alternatívou k mnohým tradičným cvičebným strojom, vrátane bežiaceho pásu a rotopedu. Pri používaní lyžiarskeho stroja vytvárate veľmi malý dopad na kĺby a značne využívate hornú časť tela. Táto forma cvičenia je aeróbna, čo má množstvo zdravotných výhod. Medzi tieto výhody patrí pomoc pri chudnutí, budovanie silnejšieho kardiovaskulárneho systému, zníženie rizika vzniku život ohrozujúcich zranení a zníženie úrovne stresu.

Lyžiarsky stroj a chudnutie

Časté dvojhodinové cvičenia na lyžiarskom stroji môžu výrazne zvýšiť vašu schopnosť schudnúť. Aj keď chudnutie závisí aj od vašej spotreby zdravej výživy, spaľovanie kalórií prostredníctvom opakovaného cvičenia vám môže pomôcť dostať vaše telo do kalórií, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou chudnutia. Spálením 500 kalórií denne vám pomôže schudnúť do konca týždňa. Ak dokážete do svojho harmonogramu zahrnúť niekoľko hodín cvičenia s lyžiarskymi strojmi, budete na dobrej ceste k budovaniu štíhlejšieho tela.