Vhodnosť

Môže Bench Pressing pomôcť vám stratiť žalúdočný tuk?


Bench press by nemal byť váš jediný cvičebný postup, ak chcete schudnúť.

Pixland / Pixland / Getty Images

Pokiaľ ide o cvičenia hornej časti tela, bench press je vynikajúci raz. Pretože ide o zložený pohyb, pracujete naraz s niekoľkými svalmi. Vaše tricepsy, prsné svaly a deltové svaly majú skvelý tréning a dokonca aj vaši lats vložia trochu práce.

Aj keď bench bench je skvelý spôsob, ako tónovať - ​​alebo rásť - vaše hornej časti tela, nie je to veľký spaľovač tukov. Keď stlačíte bench press, spálite iba malý počet kalórií. Stále však môžete schudnúť dodržiavaním dobre zaoblenej tréningovej rutiny, ktorá zahŕňa bench pressy.

Tip

  • Lisovanie na lavičke vám nepomôže stratiť významný tuk v žalúdku, ale môže vám dať tónovaný hrudník.

Spáliť niektoré kalórie

Ak hľadáte schudnúť žalúdok, musíte spáliť viac kalórií, ako jete. Keď spotrebujete menej kalórií, ako vaše telo potrebuje - stav nazývaný nedostatok kalórií - začnete spaľovať uložené tukové tkanivo na energiu, čo vám pomôže schudnúť.

Každá libra chudnutia vyžaduje spaľovanie o 3 500 kalórií viac, ako ste jedli - takže pri deficite 500 kalórií denne by ste stratili asi 1 libru týždenne. Ak vážiš 150 libier, päťminútová relácia stlačenia na lavici spáli zbytočne 37 kalórií. To znamená, že ak by ste 3-krát týždenne stlačili lavičky v hodnote 5 minút, trvalo by vám to viac ako šesť mesiacov stratiť libru.

Vážite 200 libier? Vaše spaľovanie kalórií skočí na neuveriteľných 49 kalórií. Robiť bench pressy trikrát týždenne by znamenalo až libru chudnutie po asi päť a pol mesiaca.

Up the Burn

Je zrejmé, že jednoduché stlačenie na lavici vás nezníži - ale zdvíhacie závažia môžu byť skvelou stratégiou na chudnutie. 155-libra osoba spáli asi 223 kalórií v 30-minútovej relácii intenzívneho vzpierania. Keby ste to urobili trikrát týždenne, spálili by ste dosť kalórií, aby ste stratili asi 10 libier za rok - to je bez akékoľvek ďalšie kardio alebo zmeny vo vašej strave.

Vykonajte bench presss ako jeden z niekoľkých zložených pohybov v tréningu. Drepy, výpady, kliky, riadky a deadlifts všetky pracujú na viacerých svaloch, aby vám pomohli spáliť kalórie.

Usporiadajte svoje cvičenie ako okruh a prechádzate z jedného cvičenia do druhého bez prerušenia. Tým sa minimalizuje váš „prestoj“ a udržuje vás aktívny a spaľujete kalórie.

A, samozrejme, striedajte silové tréningy s kardiovaskulárnou zdatnosťou, aby ste zapálili viac kalórií. Napríklad 466 kalórií, ktoré by ste mohli spáliť pri intenzívnom stacionárnom cykle 30 minút, vám pomôže schudnúť - takže pri strate tuku v žalúdku môžete vidieť viac a viac svojho tónovaného hornej časti tela.