Výživa

400 nápadov na kalorickú stravu


Môžete mať 4 unce chudého mäsa, 1/2 šálky pečených zemiakov a šalát všetko pre menej ako 400 kalórií.

Thinkstock / Comstock / Getty Images

Možno si myslíte, že 400 kalórií nie je veľa jedla, pretože kalórie sa v týchto dňoch spoliehajú na rýchle občerstvenie. Ale 400 kalórií za ľahké, čerstvé, domáce jedlá je v skutočnosti veľa potravín. Ak je to možné, pripravujte vyvážené jedlá doma, aby ste zostali zdraví, fit a plný energie.

Raňajky

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, ale často najrýchlejšie. Pripravte jogurtový parfait so 6 uncami gréckeho jogurtu s nízkym obsahom tuku s 1 lyžicou medu,, šálky bobúľ, pol banánov a ј šálky müsli. Pokúste sa opekať dva plátky celozrnného chleba s 2 lyžicami arašidového masla a nakrájané jablko s odstredeným mliekom. Tieto raňajky obsahujú bielkoviny, zdravé uhľohydráty a trochu tuku, čo vytvára vyvážené jedlo.

Obed

Vezmite obed z domu, aby ste sa vyhli vysokokalorickým výrobkom. Pripravte si sendvič s dvoma plátkami celozrnného chleba, tromi plátkami morky, jedným plátkom švajčiarskeho syra, pol plátky paradajok, šalátom, 1 polievkovou lyžicou nízkotučnej majonézy a 1 šálkou surovej detskej mrkvy.

Ak je pre vás ťažké priniesť obed, skúste si kúpiť šalát z rímskeho šalátu s množstvom zeleniny, ј šálky modrého syra, jednu štvrtinu avokáda, 3 unce grilovaného kurčaťa a 2 polievkové lyžice nízkotučného dresingu.

Večera

Udržujte večeru na nízkom množstve oleja a masla pečením, grilovaním alebo parením. Vyskúšajte 3 unce bravčovej panenky alebo chudé kuracie prsia s Ѕ šálkou varenej hnedej ryže, 2 šálky dusenej zeleniny s Ѕ lyžičkou masla a 1 polievkovou lyžicou syra parmezán. Alebo si opražte 4 unce pevného tofu, 2 šálky dusenej miešanej zeleniny, 3/4 šálky varených linguini a 2 polievkové lyžice sójovej omáčky s nízkym obsahom sodíka.

Nechaj to jednoduché

Jedzte svoje tri 400-kalórie jedla denne s jedným alebo dvoma malými občerstvením na chudnutie. Naplánujte si jedlo pred alebo po celý deň, aby ste sa držali svojho stravovacieho plánu. Ak máte hlad, môžete začať robiť zlé rozhodnutia a prekročiť svoj rozpočet na kalórie.