Športové

Môže prsia tónovať vaše ruky?


Prsia sa spoliehajú na silný kop, ktorý vás posunie vpred.

Ryan McVay / Digital Vision / Getty Images

Saggy, ochabnuté zbrane sú pre mnohých ľudí hanbou a sú častou problémovou oblasťou, ktorá môže byť odolná voči tónovaniu. Prsia, ako celotelové cvičenie, vám pomôžu tónovať a odbúravať tuk v celom tele vrátane rúk. Prsia však cvičia nohy viac ako vaše ruky, takže nemusí byť najlepšou voľbou mozgovej príhody, ak sa chcete zamerať na túto oblasť.

Pohyb prsníkov

Prsia si vyžadujú, aby ste vo vode plávali tvárou nadol. Keď kopnete žabu, niekedy sa nazýva bičový kop, natiahnete ruky vpred a potiahnete ich vodou. Pre tých, ktorí majú problémy s hlbokým ohýbaním kolien, môže byť flutterový kop nahradený bičovým kopom. Cvičenie celého tela zvyšuje kardiovaskulárnu vytrvalosť.

Cielené svaly

Vďaka svojmu výraznému kopu pochádza veľká časť prsníka z vašich nôh, nie z vašich rúk. Z tohto dôvodu mozgová mŕtvica pôsobí na svaly na nohách viac ako na svaly na ramenách; vaše nohy vás tlačia cez vodu, nie vaše ruky. Prsia sa zameriavajú na vaše hamstringové a vnútorné svaly stehien. Avšak, pretože to vyžaduje pohyb hornej časti tela, vaše ramená, hrudník a svaly tricepsu tiež dostanú slušné cvičenie.

Rýchlosť a spálené kalórie

Prsia sú jedným z pomalých závodných ťahov a tiež spaľujú menej kalórií ako intenzívnejšie ťahy, ako napríklad motýľ. Tridsaťminútové cvičenie na prsné pálenie spáli iba 367 kalórií, zatiaľ čo 30 minútové cvičenie na motýľch spáli 404. Avšak pomalšie tempo a nižšia intenzita prsníka znamená, že je vhodný na cvičenie na dlhé vzdialenosti alebo vytrvalostné cvičenie. Pri dlhšom cvičení môžete plávať dlhšie, ako by ste robili motýľ. Pomôže vám tak spáliť viac kalórií počas dlhšieho tréningu.

Zdvíhanie rúk

Zatiaľ čo prsník cvičí celé vaše telo, ďalšie plavecké údery poskytnú lepšie cvičenie na posilňovanie rúk. Motýľ je najlepší na tónovanie rúk, ale je jedným z najťažších zvládnutí a vyžaduje si veľa energie. Motýľ mŕtvica vyžaduje, aby ste čiastočne zdvihnúť svoje telo z vody, pomocou primárne hornej časti tela na podporu mŕtvice. Predné lezenie - tiež známe ako freestyle - sa dá ľahšie vykonať ako motýľ a je vynikajúce na tónovanie svalov chrbta a paží.