Vhodnosť

Cvičenie vesta s hmotnosťou 40 libier


Použite svoju vestu na zvýšenie rýchlosti a zrýchlenie.

Obrázky Gary Faber / Photodisc / Getty

Vážená vesta je užitočným nástrojom bez ohľadu na to, či trénujete rýchlosť, silu a atletickú silu, alebo len hľadáte spôsob, ako trochu vylepšiť tréning. 40 libier. vesta by bola vhodná pre stredne pokročilých až pokročilých trénerov. Plánovanie cvičenia s vestou má však o niečo väčšiu pozornosť ako tradičné cvičenie s váhami, pretože je treba zvážiť množstvo faktorov.

Budovanie hornej časti tela

Pohyby s voľnou váhou, ako sú činky alebo lavičky a rady činiek, spolu s cvičením na stroji sú účinné pri budovaní veľkosti a sily hornej časti tela, ale vážená vesta môže pridať nový prvok do vášho tréningu trupu. Kliešte, kliešte a ponory sa hodia k tréningu v veste. Majte na pamäti svoju telesnú hmotnosť a úroveň skúseností pri pridávaní vesty, upozorňuje osobného trénera a odborníka na tréning telesnej hmotnosti Al Kavadla. Začiatočníci by mali pridať iba asi 10 až 20 percent svojej telesnej hmotnosti vo forme vesty. Preto, ak vážite 200 libier alebo nie ste pokročilým trénerom, skočte rovno na 40 libier. vesta môže byť príliš veľa.

Vesta je najlepšia pre nohy

Pri práci s dolnou časťou tela sa vesta oslobodzuje. Aj keď to môže byť užitočné za normálnych okolností, je obzvlášť užitočné, ak ste utrpeli poranenie hornej časti tela, ktoré vám bráni držať alebo podporovať činku alebo činky, ale napriek tomu chcete trénovať svoje nohy s väčším odporom. Pred prechodom na náročnejšie cvičenia zvládnite štandardnú drep s vestou. Pohyby s jednou nohou, ako sú výpady, spätné výpady a rozdelené drepy, sú ďalším krokom nahor. Pri niektorých variantoch rozdeleného drepu môže byť zadržanie ďalšieho nákladu zložité, takže na záchranu prichádzajú vážené vesty.

Riešenie rýchlosti

Vesty nie sú iba výrobcami sily a veľkosti, môžu tiež zvýšiť vašu rýchlosť a zrýchlenie. Hill sprinty, schody sprinty, alebo dokonca len sprinty na ploche, to všetko sú ťažké spôsoby, ako vylepšiť rýchlosť tréningu. Dôraz by sa mal klásť na kvalitu pohybu a rýchlosť, nie na dĺžku vašich šprintov, poznamenáva riaditeľ športového tréningu D1 Kurt Hester. Na každých 10 yardov sprintu potrebujete 80 sekúnd odpočinku. Ak nie ste v pokročilom štádiu alebo ste v minulosti trpeli zraneniami kĺbov dolnej časti tela, lepšou voľbou môžu byť vážené prechádzky vesty. Môžete spáliť približne o 14 percent viac kalórií, keď idete do vesty vážiacej 20 percent svojej telesnej hmotnosti, píše Holly St. Lifer na webovej stránke časopisu „Fitness“.

Plán útoku

Ak prechádzate iba na vážený tréning vesty, zamerajte sa na štyri tréningy týždenne. Vykonajte dve relácie založené na odpore, pričom do každej z nich zasiahnite celé vaše telo. Vykonajte jedno cvičenie pushup alebo dip a jednu variáciu pull-up, spolu s dvoma pohybmi dolnej časti tela. 40 libier. vesta spôsobí, že väčšina cvičení hornej časti tela sa bude cítiť oveľa tvrdšia a spodná časť tela mierne tvrdšia, takže vykonajte päť sád po štyroch až šiestich opakovaniach na horných ťahoch a štyri sady po 8 až 12 na nohách. Pridajte jednu rýchlostnú reláciu, ktorá sa skladá z ôsmich až 12 krátkych, výkonných šprintov a jednej 40- až 60-minútovej chôdze, aby ste si vytvorili štyri cvičenia.


Pozri si video: Food as Medicine: Preventing and Treating the Most Common Diseases with Diet (Septembra 2021).