Výživa

Môžete jesť dezerty a schudnúť?

Môžete jesť dezerty a schudnúť?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dokonca aj malé dezerty môžu prispieť k vášmu dennému príjmu veľa kalórií.

NA / AbleStock.com / Getty Images

Ak máte sladký zub, myšlienka vysekávania zákuskov vám môže zabrániť v začatí diéty na chudnutie. Je však dôležité, aby si vaše celkové zdravie udržalo zdravú váhu. Stále môžete mať nejaké dezerty, zatiaľ čo pracujete na chudnutí, ale budete chcieť znížiť veľkosť porcie, zvoliť múdro a niektoré dni dezerty preskočiť úplne.

Strata váhy

Ak chcete schudnúť, musíte si vytvoriť deficit kalórií. To znamená, že prijímate menej kalórií za deň, ako vaše telo spaľuje ako energia. Tento deficit môžete vytvoriť zvýšením úrovne aktivity alebo znížením príjmu kalórií. Úspešné plány na chudnutie zvyčajne obsahujú obidve zložky. Podľa MayoClinic.com musíte schudnúť 3 500 kalórií, aby ste schudli.

Dezerty

Bohužiaľ, dezerty majú zvyčajne vysoký obsah kalórií. Jeden dezert môže prispieť toľko kalórií, koľko by malo jedlo. Podľa amerického ministerstva poľnohospodárstva má malý kúsok čokoládového koláča kúpeného v obchode zhruba 250 kalórií. Ak ho zjete s pol šálky zmrzliny, narúša váš príjem z dezertov na asi 400 kalórií. To môže byť významná časť vášho denného kalórií pri práci na chudnutí. Napríklad pri 1 800 kalóriách za deň predstavuje tento jeden dezert asi 22 percent denných kalórií.

Montáž dezertov

Ak na to máte v pláne, môžete do svojho programu na chudnutie umiestniť malý dezert. Pravdepodobne budete musieť obmedziť porcie jedla alebo vynechať desiatu, aby ste na dezert mohli použiť kalórie. Ale pokiaľ neprekročíte svoj denný cieľový obsah kalórií, mali by ste schudnúť. Jedzte dezerty s nízkym obsahom tuku alebo cukru, ako je ovocný sorbet alebo beztukový mrazený jogurt, aby ste obmedzili kalórie. Ovocie, ako sú jahody alebo rande, prispieva tiež k sladkej, ale zdravej liečbe.

Riziká jedenia dezert

Ak vám dezert s jedlom bráni schudnúť, možno budete chcieť prehodnotiť svoje návyky. Podľa informačnej siete na kontrolu hmotnosti môže mať nadváha zvýšené riziko vzniku cukrovky, srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku, rakoviny, spánkového apnoe a osteoartritídy. Ak jete dezertné jedlá namiesto jedla alebo celých potravín, ako je zelenina a celé zrná, možno nebudete uspokojovať svoje každodenné potreby živín. V priebehu času to môže viesť k nedostatkom. Podľa Národného inštitútu srdca, pľúc a krvi však môže držanie zdravého stravovacieho plánu a strata 5 až 10 percent z vašej celkovej telesnej hmotnosti znížiť riziko komplikácií.