Výživa

Môžete jesť roztavený syr v reštaurácii s nízkym obsahom sacharidov?


Mnohé mexické jedlá s vysokým obsahom sacharidov, ako aj nasýtených tukov a sodíka.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Dobrou správou je, že roztavený syr môže mať miesto v strave s nízkym obsahom sacharidov, ale môže byť zložité jesť jedlo ako súčasť jedla v reštaurácii. Mnoho jedál v reštauráciách, ako sú napríklad vyprážané jedlá a cestoviny, má vysoký obsah sacharidov. Ak plánujete jedlo, môžete mať tavený syr za predpokladu, že viete, s čím si ho objednať.

Samotný syr má nízky obsah sacharidov

Obyčajný syr má nízky obsah sacharidov. Napríklad unca provolonu alebo syra čedar obsahuje menej ako 1 gram sacharidov na uncu. Preto v jedle, ako sú napríklad enchilady alebo špagety a mäsové guľôčky, ktoré sa dusia syrom, syr príliš nezvyšuje celkový obsah sacharidov. Nízkotučné syry, ktoré obsahujú o niečo viac sacharidov pri asi 0,5 gramu namiesto 0,3 gramu, znížia množstvo nasýteného tuku, ktoré jete, a to je tiež šikovný spôsob, ako ísť.

Preskočiť dip

Aj keď tavený syr sám o sebe neobsahuje veľa sacharidov, štiepky alebo chlieb pita, ktorý prichádza, môžu mať vysoký obsah sacharidov, nehovoriac o nasýtenom tuku a sodíku. Napríklad porcia tortilla chipsov vyrobených z jednej kukuričnej tortilly obsahuje 11,6 gramov sacharidov. Samotný tavený syr však obsahuje trochu viac ako 3 gramy sacharidov na 2-polievkovú lyžicu. Ak chcete predjedlo roztaveného syra, objednajte ho skôr so zeleninou, ako je mrkva a zeler, a nie s hranolkami alebo chlebom, čo výrazne zníži celkový počet sacharidov.

Syr nie je problém s cukrom

Syr je najmenším z vašich starostí s carbom, pokiaľ ide o veľa vstupov do reštaurácie. Fazuľové burrito vyrobené z múky, tortilly a šálky pinto fazule obsahuje 30 gramov sacharidov, a to bez ryže, ktorú jete na boku. Rad špagiet a mäsových guličiek má asi 88 gramov sacharidov, z ktorých takmer žiadny nepochádza zo syra sypaného na vrchole.

Nízko sacharidové možnosti s rozpusteným syrom

Ak chcete predávať mexické jedlo, choďte so syrom alebo mäsom enchilada alebo taco. Kukuričné ​​tortilly sú v sacharidoch nižšie ako múky, a syrová náplň je v sacharidoch nižšia ako iné náplne, napríklad fazule alebo ryža. Hamburger alebo karbonátový sendvič s roztaveným syrom je ďalšou možnosťou s nízkym obsahom sacharidov, pretože mäso, ako je syr, má nízky obsah sacharidov. Budete si ju však musieť objednať bez chleba. Ak ste v talianskej reštaurácii a chcete do polievky posypať syrom, je to aj výber s nízkym obsahom sacharidov.