Výživa

Čo je možné jesť so smotanovým syrom na nízkokarbovej diéte?


U 35 až 47 gramov sacharidov nie je bageta nízko sacharidovým doplnkom smotanového syra.

Jupiterimages / Liquidibrary / Getty Images

Polievková lyžica smotanového syra obsahuje menej ako 1 gram uhľohydrátov, čo z neho robí dobrý výber, ak dodržiavate nízkokarbovú diétu. Bohužiaľ, veľa bežných párov pre smotanový syr, ako sú bagely a anglické muffiny, nemá nízky obsah sacharidov. Ak sa vám páči chuť smotanového syra, existuje veľa ďalších potravín, ktoré môžete jesť s potravinami s nízkym obsahom sacharidov. Majte na pamäti, že smotanový syr nie je pôsobivým zdrojom živín, preto by mal mať vo vašej strave obmedzené miesto.

Živé vegetariáni

Zelenina je výživná potravina, ktorá sa pridá do vašej stravy, a väčšina odrôd má nízky obsah sacharidov. Rozotrite smotanový syr vo vnútri zelerových stoniek, ktoré obsahujú asi 1 gram sacharidov na stonku, na nízkotučné a nízkokalorické občerstvenie. Šľahaný mäkký smotanový syr s bylinkami a korením, ako je rozmarín, kôpor, chilli, vločka alebo cesnakový prášok, a namáčajte čerstvú zeleninu, ako sú brokolicové a karfiolové kvety a detskú mrkvu, ktoré obsahujú menej ako 1 gram sacharidov na mrkvu. Do smotany smotanového syra pridajte zeleninu, ako sú artičoky alebo mletú cibuľu, ako ďalší spôsob na zvýšenie výživy bez pridania veľkého množstva sacharidov.

Fantastické ovocie

Väčšina odrôd čerstvého ovocia má nízky obsah sacharidov a do smotanového syra dodá trochu prirodzenej sladkosti. Malé množstvo smotanového syra rozmixujte na polovicu jahôd na dekadentnú desiatu. Jedna jahoda obsahuje menej ako 1 gram sacharidov. Nastrúhajte broskyňu, ktorá obsahuje 9 gramov sacharidov, na polovicu vodorovne, jednu polovicu rozotrite smotanovým syrom, posypte smotanovým syrom nesladeným kakaovým práškom a prelejte druhou polovicou broskyne. Upravená broskyňa má nízky obsah sacharidov a môže slúžiť ako výživnejšia alternatíva k tradičným dezertom, ako sú torty, sušienky a zmrzlina. Šľahačkový syr s 2 alebo 3 lyžicami 100% ovocnej šťavy a zmes sa používa ako máčanie na plátky jabĺk alebo pomarančových klinov.

Úžasné mäso

Obyčajné mäso neobsahuje žiadne sacharidy a páry smotanového syra dobre s mnohými odrodami. Urobte malý rez do kuracích prsia bez kostí, vykostených, plňte vrecko smotanovým syrom a nakrájanými paradajkami a pečte mäso, až kým nie je uvarené. Malé množstvo smotanového syra na grilovaný steak namiešajte namiesto tradičného masla. Zlepšíte chuť hovädzieho mäsa, ale do jedla pridáte aj trochu vápnika. Kombinujte jemne nasekané varené kuracie alebo morčacie mäso so smotanovým syrom, spolu s vašimi obľúbenými bylinkami a korením a použite túto zmes ako chutnú a nízko sacharidovú omáčku na čerstvú zeleninu.

Niekoľko tipov

To, že smotanový syr má nízky obsah sacharidov, neznamená, že jedlo je výživné. 1 polievková lyžica smotanového syra obsahuje 50 kalórií a 5 gramov tuku, z toho 3 gramy sú nasýtené. Príliš veľké množstvo nasýteného tuku môže zvýšiť riziko srdcových chorôb. Výmena bežného smotanového syra za odrodu so zníženým obsahom tuku zníži počet kalórií na 30 a obsah tuku na 2 gramy, z čoho je 1,4 gramu nasýtených. Smotanový syr bez tuku je ďalšou možnosťou, ale má výraznejší rozdiel v chuti ako verzia so zníženým obsahom tuku.