Vhodnosť

Cvičením sa dá zredukovať extra pokožka na bruchu?


Cvičenie na silový tréning pomáha znižovať výskyt ochabnutej pokožky brucha.

Obrázky Medioimages / Fotodisc / Fotodisc / Getty

Ak ste nedávno schudli, môžete si všimnúť ochabnutú pokožku, ak je vaše brucho oblasťou, ktorá nesie nadváhu. Vaša pokožka obsahuje elastické vlastnosti, ktoré môžu prirodzene napnúť pokožku brucha, ale výsledky sa môžu líšiť v závislosti od množstva času a hmotnosti. Posilňovacie cvičenia môžu tiež pomôcť pri objavení sa ochabnutej brušnej kože. Kým cvičenie nezníži množstvo ochabnutej pokožky, naplní ju svalom, vďaka čomu bude vaša pokožka vyzerať pevnejšia a vaše telo bude vyzerať viac tónované.

Veľa poklesol?

Vaša pokožka je v skutočnosti najväčším orgánom vášho tela. Skladá sa z mnohých vrstiev tkanív na ochranu vašich vnútorných orgánov. Tkanivá obsahujú kolagén a elastín, dve prírodné látky, ktoré vašej pokožke dodávajú pružné a elastické prvky. Pod všetkými vrstvami tkaniva sú tukové usadeniny, ktoré pridávajú ďalšiu vrstvu medzi vaše vnútorné orgány a pokožku. Množstvo tukových zásob sa líši v závislosti od jednotlivca a je založené na celkovom percentuálnom obsahu telesného tuku. Pretože vaša pokožka má prirodzene elastické vlastnosti, roztiahne sa, aby sa do nej ukladali tukové usadeniny všade, vrátane vášho brucha. Po výraznom znížení hmotnosti v oblasti brucha sa vaša pokožka nezmrští okamžite, ak je v nej menej tuku. V dôsledku toho sa môže javiť ako napnutý, pokrčený alebo prehnutý.

Budovanie lepšej svalovej hmoty

Aj keď existujú spôsoby, ako podporovať pružnosť a poddajnosť pokožky, zmenšovanie ochabnutej pokožky do istej miery, cvičenie nie je jedným z nich. Namiesto toho použite cvičenie ako spôsob na budovanie svalovej hmoty v brušných svaloch. Zvýšená svalová hmota môže zaplniť prebytočnú pokožku a dodá bruchu hladší a zdravý vzhľad. Predstavte si, že vyhodíte balón. Keď sa naplní vzduchom, tiahne sa od scvrknutého kusu po hladký povrch. Pri cvičení bude prázdna, ochabnutá pokožka nahradená vyvinutým svalstvom.

Lepšie cvičenie brucha

Budovanie svalovej hmoty v žalúdku sa dá dosiahnuť zapojením sa do viacerých cvičení, ktoré budujú silu v brušných svaloch. Drví, sedenie a držanie doska sú cvičenia, ktoré môžete robiť doma, aby ste si vybudovali svalovú hmotu. V telocvični vyskúšajte stroj na drvenie brucha. Dobre zaokrúhlený tréningový režim zahŕňa aj kardiovaskulárne cvičenie, ako je beh alebo jazda na bicykli. Tieto cvičenia nebudú rozvíjať sval vo vašom jadre konkrétne, ale kardiovaskulárne cvičenie neposiela čerstvý kyslík do každého orgánu, vrátane vašej pokožky. Výsledkom je rast a regenerácia pokožky, ktorá vytvára hladký a menej prehnutý vzhľad.

Skontrolujte sa

Podľa Clevelandskej kliniky môže trvať dva roky alebo viac, kým sa zistia akékoľvek výsledky z cvičenia. Okrem toho sa miera úspešnosti líši. Niektorí ľudia zistia, že budovanie svalov v ich jadre funguje dobre, zatiaľ čo iní nevidia zmenu. Vaše výsledky závisia od mnohých faktorov vrátane vášho veku a množstva tuku v bruchu, ktoré ste stratili.