Športové

Čo znamená hodnotenie 4,5 tenisu?


Hráči s hodnotením 4,5 NTRP majú agresívne čisté hry.

Ryan McVay / Digital Vision / Getty Images

Národný tenisový ratingový program bol zriadený Americkou tenisovou asociáciou s cieľom klasifikovať rôzne úrovne tenistiek a tenistiek. Hlavným cieľom systému je poskytnúť metódu na zabezpečenie spravodlivej súdnej súťaže a pôžitku. Program identifikuje a popisuje 13 úrovní herných schopností - od 1,0 do 7,0 - na základe niekoľkých herných charakteristík. Hodnotenie NTRP 4,5 znamená, že ste pokročilý hráč, dosť zručný a hráte v ligách a turnajoch.

Všeobecné charakteristiky

S hodnotením 4,5 NTRP budete hrať s výkonom, rôznymi točeniami a konzistentnosťou. Okrem toho ste schopní vyvinúť stratégiu a v prípade potreby ju môžete zmeniť, aby ste kontrolovali dynamiku zápasu. Hráči na tejto úrovni majú solídne práce na nohách, sú schopní zasiahnuť loptu hlboko so smerom a väčšinou zvládajú tempo s ľahkosťou. Vaše porcie sú zasiahnuté tempom a zriedka máte dvojnásobnú chybu. Ako štvorhra hrajete sieť s kontrolovanou agresiou.

Charakteristika predstihu

Ak máte hodnotenie 4,5, máte dobrú kontrolu nad svojím čelom a môžete neustále zasiahnuť loptu hlboko do ihriska. Ste schopní vynútiť chyby od svojho súpera tým, že zasiahne svoje čelo tempom a rôznymi otočeniami. Niekedy môžete zasiahnuť, keď čelíte ťažkej strele, ale dokážete ovládať bod na stredne náročných snímkach.

Vlastnosti backhand

Ako hráč 4.5 máte malý problém zmeniť smer a hĺbku lopty s backhand. Vaše backhand nemusí byť také pevné alebo konzistentné ako forhend. Vaša technika sa môže rozpadnúť v tlakovej situácii, ale na väčšine miernych záberov ste schopní ovládať bod pomocou zadku.

Vlastnosti podávania a vracania

Aby ste mohli byť ohodnotení 4,5, musíte byť schopní zasiahnuť svoju službu s dobrou hĺbkou a umiestnením. Vaše porcie sú agresívne, silné a zriedka dvakrát zdvojnásobíte chybu. Môžete zasiahnuť rotáciu, ktorá vám umožní vytvoriť útočnú situáciu. Agresívne návraty slúžiacich sú súčasťou vášho arzenálu a vy ste schopní zvládnuť tempo rýchlych podaní.

Charakteristika volejbalu

Hlasovanie hráča s hodnotením 4,5 je ovládané s dobrou hĺbkou. Máte dobrú prácu na nohách a vyvinuli ste dobrý dotyk a menili smer lopty. Vaša technika je solídna, ale občas urobíte chybu prehriatím.

Charakteristiky špeciálnych záberov

Medzi špeciálne strely patria režijné, dropové a približovacie strely, ktoré sú tiež súčasťou vášho arzenálu. Máte dobrú kontrolu, smer a hĺbku na vašich priblíženiach. Ste režijné náklady sú konzistentné a mnohokrát ste zasiahli režijné náklady na koniec hry.

Charakteristika štýlu hry

Na tejto úrovni máte dobré očakávania a schopnosť zmeniť svoj herný plán a zmeniť svoju stratégiu podľa svojho súpera. Môžete kombinovať veci s rôznymi zábermi a môžete dôsledne zasiahnuť tempom a roztočením. Keď hráte štvorhra, ste na internete agresívni.

Foto Kredity

  • Ryan McVay / Digital Vision / Getty Images