Vhodnosť

Môžem zraniť svoje dieťa natiahnutím?

Môžem zraniť svoje dieťa natiahnutím?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Niektoré fitness triedy pre tehotné ženy sa silno zameriavajú na strečing.

Jupiterimages / BananaStock / Getty Images

Ak očakávate dieťa, pravdepodobne ste boli bombardovaní zdanlivo nekonečným prúdom vecí, ktorým sa treba vyhnúť, pretože by to mohlo dieťaťu ublížiť. Môže byť ťažké sledovať, čo môžete a čo nemôžete urobiť, a môžete byť v pokušení mýliť sa zo strany bezpečnosti a vyhnúť sa napínaniu počas tehotenstva. Ak však podniknete základné bezpečnostné opatrenia, strečing vám neublíži a cvičenie počas tehotenstva je pre vás zdravou stratégiou.

Strečing počas tehotenstva

Strečing počas tehotenstva nepoškodí vaše dieťa a môže vám spôsobiť, že tehotenstvo bude menej nepríjemné. Najmä pri priberaní na váhe môžete pociťovať bolesť svalov a nepohodlie kĺbov. Rozťahovanie udržuje vaše svalové tkanivo zdravé a môže pomôcť zmierniť bolesť. Môže tiež zlepšiť svalovú silu a vytrvalosť a Americká vysoká škola pôrodníkov a gynekológov (ACOG) poukazuje na to, že to môže dokonca uľahčiť prácu.

Opatrenia

Podľa ACOG môžu tehotenské hormóny spôsobiť uvoľnenie väzov, vďaka čomu sa zdajú byť flexibilnejšie. Uľahčuje to však presunutie vašich kĺbov do nevhodných polôh, vďaka ktorým ste zraniteľnejší. Úseky, ktoré podporujú odskakovanie alebo kladú na vaše svaly veľké sily, môžu zvýšiť riziko zranenia, ako aj vynútiť roztiahnutie. Ak je niečo bolestivé alebo si myslíte, že by ste to nemohli urobiť, ak ste neboli tehotná, vyhnite sa.

Možnosti preťahovania

Mali by ste si zvoliť svoju protahovaciu rutinu na základe vašej aktuálnej úrovne fyzickej zdatnosti. Ak sa práve začínate natahovať, môže byť ideálna trieda pre začiatočníkov pre tehotné ženy. Jóga a Pilates vám pomôžu napnúť svaly, ale základné strehy môžete robiť aj doma. Skúste sa dotknúť prstov na nohách, roztiahnite členky, roztiahnite lakte smerom dozadu, posúvajte krk zo strany na stranu a zdvíhajte nohy, aby ste sa dobre roztiahli.

Je jóga bezpečná?

Ak ste oddaní jogíni, pravdepodobne sa nemusíte úplne vzdať svojej praxe, musíte to však potvrdiť u svojho lekára. Možno však budete musieť urobiť určité úpravy svojej praxe. Informujte svojho inštruktora, že ste tehotná, aby vás mohli poučiť, ako zodpovedajúcim spôsobom upravovať pózy, alebo navštíviť triedu prenatálnej jogy, ktorá už bola navrhnutá tak, aby bola bezpečná pre tehotenstvo.

Iné cvičenie

Ak sa chystáte naťahovať, pretože máte obavy z namáhavejšieho cvičenia, nemusíte sa obávať. ACOG odporúča, aby tehotné ženy dostávali 30 minút cvičenia vo väčšine dní v týždni. Nebezpečné sú iba cvičenia, pri ktorých existuje riziko pádu alebo zasiahnutia žalúdka. Vyhýbajte sa kontaktným športom, jazde na koni, lyžovaniu a podobným formám cvičenia.

Zdroje (1)