Výživa

5 spôsobov, ako jesť ovocie Ugli


Ošklivé ovocie, tiež nazývané ovocie uniq, je jamajskou verziou tangela, ktoré sa vytvára kombináciou grapefruitu s mandarínkou alebo mandarínky. 1/2-šálka porcie škaredého ovocia poskytuje 109 percent dennej hodnoty pre vitamín C a 12 percent dennej hodnoty pre vlákninu. Môžete použiť škaredé ovocie mnohými rovnakými spôsobmi, ako by ste použili pomaranč alebo grapefruit, pretože majú tendenciu byť veľmi šťavnaté a chutné hlavne sladké s nádychom horkosti.

Smoothies and Breakfast Foods

Pripravte si škaredý ovocný kokteil na raňajky alebo desiatu. Zmiešajte kúsky ošúpaného škaredého ovocia s banánmi, mliekom a ananásovým alebo pomarančovým džúsom alebo vyskúšajte jahody, banány a škaredé ovocie zmiešané spolu s niekoľkými kockami ľadu pre nemliečnu alternatívu. Pridajte hrsť špenátu, aby sa z neho stal zelený smoothie bohatý na živiny. Dalo by sa tiež top jogurt s müsli alebo müsli a olúpané a nakrájané škaredé ovocie.

Šaláty

Ošklivé ovocie tiež predstavuje výživný doplnok k zeleným alebo ovocným šalátom. Skombinujte sekcie ovocia ugli s avokádom, jahodami, špenátom a vinaigretom na lahodný zelený šalát alebo kombinujte zelenú listovú zeleninu s pomarančmi, škaredé ovocie, mätu, hrozienka, mandle, makadamové orechy a citrusovú zálievku. Ďalšou možnosťou je zmiešaný citrusový šalát s grapefruitom, škaredým ovocím, pomarančmi, citrónovou šťavou a semená granátového jablka. Bobule tiež dobre s škaredým ovocím v šalátoch, rovnako ako ovocie kivi a banány.

Salsas and Relishes

Vytvorte jednoduchú salsu zmiešaním škaredého ovocia s nakrájaným paradajkami, mletým cesnakom a bazalkou. Ak chcete ochutiť pikantnú salsu spolu s kuracím mäsom alebo bravčovým mäsom, zmiešajte škaredé ovocie s kivi, jalapeno korením, koriandrom, limetkovou šťavou a červenou cibuľou. Vychutnajte si olivy, petržlenovú vňať a škaredé ovocie a podávajte s crostini.

Hlavné jedlo

Ovocie Ugli môže pridať nejaký zips do vášho hlavného jedla, ak na prípravu pikantnej omáčky použijete buď ovocie samotné alebo jeho šťavu. Pripravte si škaredú ovocnú omáčku pre lastúry kombináciou škaredej ovocnej šťavy s bielym vínom, šalotkou, mätou a medom. Vytvorte kastról s hubami, kuracím vývarom, bravčovým a škaredým ovocím alebo varte škaredé ovocie v Cointreau, aby ste urobili omáčku pre kačicu.

Ako dezert

Zmes granitu si môžete pripraviť kombináciou škaredej ovocnej šťavy, citrónovej šťavy, vody a malého množstva cukru. Vytvorte pudingovú zmes vyrobenú so šupkou a šťavou z škaredého ovocia zmiešanú s malým množstvom medu, masla a kukuričného škrobu. Ešte zdravší ovocný dezert ugli je ovocný parfait vyrobený z vrstiev obyčajného gréckeho jogurtu, škaredého ovocia a mandlí. Tento zákusok možno pokvapkáme trochou medu pre sladšiu chuť.

O autorovi

Jessica Bruso, založená v štáte Massachusetts, píše od roku 2008. Je držiteľom magisterského titulu v oblasti potravinovej politiky a aplikovanej výživy a bakalárskeho titulu v medzinárodných vzťahoch na univerzite Tufts University.