Vhodnosť

Môže sa uvoľnená pokožka sprísniť rastom svalov?


Rast svalov nedokáže napnúť pokožku po chudnutí.

Po extrémnom chudnutí môžete zistiť, že máte nadmernú pokožku v oblastiach, kde sa ukladali tukové tkanivá. Prirodzené elastické vlastnosti vašej pokožky môžu tieto oblasti automaticky sprísniť; rozsah, v akom by sa vaša pokožka mohla prirodzene napnúť, závisí od množstva nadváhy a dĺžky času, keď ste ju nosili. Rast svalov, ako je podporované cvičením so zameraním na silový tréning, nepritiahne uvoľnenú pokožku, ale môže ju napĺňať, aby sa javila ako tesnejšia.

Tip

  • Hoci budovanie svalov môže zlepšiť váš vzhľad po extrémnom chudnutí, pravdepodobne budete mať značné množstvo uvoľnenej pokožky.

Pochopte, prečo sa prepadá

Je dobre známe, že koža je v skutočnosti orgán, najväčší v tele. Pre lepšiu ochranu vašich vnútorných orgánov a tkanív sa vaša pokožka skladá z viacerých vrstiev buniek, ktoré obsahujú kolagén a elastín, z dvoch látok, ktoré dodávajú pokožke jej pružné a elastické vlastnosti. Pod pokožkou sa nachádzajú vrstvy tuku, ktoré sa líšia veľkosťou každého jednotlivca na základe celkového percentuálneho podielu telesného tuku. Elastické vlastnosti vašej pokožky sa natiahnu, aby sa prispôsobili veľkým množstvám tukov. Teda po dramatickom chudnutí môže byť vaša pokožka stále natiahnutá a zdá sa, že z veľkých usadenín tuku je pomačkaná a prehnutá.

Pridajte Hromadný sval

Cvičenie nemôže spôsobiť, že svaly budú sťahovať pokožku pevnejšie alebo zmenšovať ju späť na požadovanú veľkosť. Avšak, ako vaše svaly rastú a vyvíjajú sa, môžu vyplniť prebytočnú pokožku, ktorá zostala po chudnutí, napínajú a vyhladzujú vonkajšie vrstvy pokožky, aby dosiahli rovnomernejší, mladší a zdravší vzhľad. Pomysli na vyhodenie balónu. Keď sa plní vzduchom, jeho povrch sa stáva viac roztiahnutým a lesklým. Tiež vaša pokožka pri tónovaní a rozvoji svalov nahradí prázdnu, ochabnutú pokožku.

Cvičte na zlepšenie rastu svalov

Tónovacie cvičenia sú účinné pre rast svalov. Patria medzi ne opakovacie hmotnostné tréningy, plyometrické cvičenia a cvičenia zamerané na odpor, ako napríklad výťahy nôh s odporovými pásmi. Kardiovaskulárne cvičenie môže tiež pomôcť. Aj keď to nespôsobí veľký rast svalov, ktoré môžu vyplniť oblasti previsnutej pokožky, podporuje čerstvý tok kyslíka do všetkých orgánov vrátane pokožky, čo môže spôsobiť regeneráciu pokožky, ktorá poskytuje hladší a menej prehnutý vzhľad.

Spravujte svoje očakávania

Podľa Cleveland Clinic môže trvať až dva roky, kým sa ukážu výsledky cvičenia a miera úspešnosti sa líši. Vaše výsledky môžu závisieť od rôznych faktorov, vrátane veku a chudnutia. Okrem cvičenia môžete robiť iné veci, aby ste si sprísnili pokožku, vrátane pitia veľkého množstva vody a konzumácie zdravej a vyváženej stravy. Zamerajte sa na jesť veľa tukov zdravých srdcom, pretože prispievajú k pružnosti a omladeniu pokožky.