Kategórie Zdravie

Prečo má polycystický ovariálny syndróm glukózu?
Zdravie

Prečo má polycystický ovariálny syndróm glukózu?

Syndróm polycystických ovárií môže zvýšiť riziko ženy pri cukrovke 2. typu. Banánový inventár / Banánový inventár / Getty Images Súvisiace články 1 Z čoho vychádza žľaza? 2 triglyceridy: Čo ich robí vysoko? 3 Vzťah medzi CLL a anémiou 4 Esenciálna hypertenzia a cukrovka Syndróm polycystických vaječníkov je ochorenie s mnohými tvárami.

Čítajte Viac

Zdravie

Čo robiť, keď 10-ročná ruka opuchne po zranení

Elastický obal môže pomôcť pri kontrole opuchu po poranení ruky. Jupiterimages / Goodshoot / Getty Images Súvisiace články 1 Čo ak podvrtnuté zápästie vedie k znecitliveniu prstov? 2 Rukoväte pre gymnastiku 3 Fyzikálna terapia pre artritídu prstov a ruky 4 Prevencia deformít rúk s odpočinkami v rukách U detí sú bežné poranenia rúk.
Čítajte Viac
Zdravie

Súťaž o Gallstones

Actigall je kyselina žlčová, ktorá môže pomôcť rozpustiť žlčové kamene cholesterolu. Jupiterimages / Polka Dot / Getty Images Súvisiace články 1 Môže vakcína proti chrípke spôsobiť ochorenie? 2 Aké sú riziká pyknogenolu? 3 Liečte problémy so žlčníkom u tehotných žien 4 Kongestívne zlyhanie srdca a Coumadin Bile - tekutina, ktorú pečeň vytvára, aby pomohla telu stráviť tuky - môžu tvoriť kamienkové usadeniny nazývané žlčové kamene.
Čítajte Viac
Zdravie

Acute Vs. Chronická pankreatitída

Pri akútnej a chronickej pankreatitíde je častá silná bolesť brucha. Banánový inventár / Banánový inventár / Getty Images Súvisiace články 1 Príznaky a chirurgický zákrok žalúdočných štiav v gastroezofágu 2 Žlčové kamene v cystickom kanáliku 3 Mnohoraké ochorenie srdca 4 Symptomatológia žlčových kameňov Vaša pankreas je orgán v tvare slzy, ktorý sa nachádza za žalúdkom.
Čítajte Viac
Zdravie

Akútna pankreatitída a pleurálne výpotky

Akútna pankreatitída je častou príčinou silnej bolesti brucha. Banánový inventár / Banánový inventár / Getty Images Súvisiace články 1 Astma a bronchitída u ľudí 2 Charakteristika akútnej pankreatitídy 3 Čo spôsobuje bolesti žalúdka a rektálne krvácanie? 4 Prečo cigarety niekedy spôsobujú žalúdky? Váš pankreas je dlhý orgán v tvare slzy umiestnený hlboko vo vašom hornom bruchu, tesne pod bránicou a pľúcami.
Čítajte Viac
Zdravie

Adaptívne vybavenie pre deti s detskou mozgovou obrnou na kŕmenie samých seba

Deti s CP, ktoré sa dokážu živiť, majú lepšiu kvalitu života. BananaStock / BananaStock / Getty Images Súvisiace články 1 Necitlivosť v rukách, ale nie je to karpálny tunel 2 Pomôžte dieťaťu s detskou mozgovou obrnou pomocou rukopisu 3 Traumatické drvenie poranenia prstov 4 Kalórie Požiadavky na podváhu Starší pacienti Mozgová obrna je neprogresívny neurologický stav, ktorý ovplyvňuje plod alebo sa vyvíja počas prvých 5 rokov života.
Čítajte Viac
Zdravie

Akútna pankreatitída spôsobená žlčovými kameňmi

Žlčové kamene sú častou príčinou akútnej pankreatitídy. Comstock / Comstock / Getty Images Súvisiace články 1 Liečba problémov žlčníka u tehotných žien 2 akútne Vs. Chronická pankreatitída 3 - operácie spojené s ochorením spätného toku kyseliny 4 - príznaky a chirurgický zákrok s refluxom kyseliny pažerovej Akútna pankreatitída je náhly zápal pankreasu, orgán v tvare čiarky, ktorý sa nachádza medzi žalúdkom a chrbticou.
Čítajte Viac
Zdravie

Lieky na alergie a hypertenzia

Niektoré lieky proti alergii môžu zvýšiť váš krvný tlak. Jupiterimages / Polka Dot / Getty Images Súvisiace články 1 Pacienti s novodiagnostikovaným zlyhaním srdca 2 Je v poriadku byť na antikoncepčnej tabletke, ak máte vysoký krvný tlak? 3 Lieky používané na liečbu chronickej obštrukčnej choroby pľúc 4 Cystitída a cukrovka Alergická rinitída alebo senná nádcha je v Spojených štátoch bežným ochorením.
Čítajte Viac
Zdravie

Alkoholici a srdcové zlyhanie

Silné pitie poškodzuje tkanivo srdcového svalu. George Doyle / Stockbyte / Getty Images Súvisiace články 1 Myokarditída a srdcové zlyhanie 2 Účinky na pečeň a obličky pri srdcovom zlyhaní 3 Únava pri srdcovom zlyhaní 4 Podvýživa u pacientov s chronickým srdcovým zlyhaním Asi 18 miliónov ľudí v USA zápasí s alkoholizmom, uvádza Národný inštitút pre zneužívanie alkoholu a alkoholizmus.
Čítajte Viac
Zdravie

Anémia a RA

Niektoré lieky používané na liečbu RA môžu prispievať k anémii. Thinkstock Images / Comstock / Getty Images Súvisiace články 1 Vzťah medzi CLL a anémiou 2 Čo by spôsobilo, že tenké črevo nebude absorbovať železo? 3 Astma a bronchitída u ľudí 4 Akútne Vs. Chronická pankreatitída Na celom svete je reumatoidná artritída najčastejšie diagnostikovaným zápalovým ochorením kĺbov.
Čítajte Viac
Zdravie

Čo je artritída lakte?

Pri lakťovej artritíde je ťažké prepravovať potraviny. George Doyle / Stockbyte / Getty Images Súvisiace články 1 Druhy artritídy v rukách 2 Septické artritídy a protetické kĺbové infekcie 3 Zhoršenie rozsahu pohybu v pleci 4 Reumatoidná artritída (RA) ramenného kĺbu podľa centier pre kontrolu a prevenciu chorôb , artritída je hlavnou príčinou zdravotného postihnutia v Spojených štátoch.
Čítajte Viac
Zdravie

Tipy na zvládanie artritídy

Nástroje s veľkou manipuláciou uľahčujú záhradníctvo s artritídou. Thinkstock Images / Comstock / Getty Images Súvisiace články 1 Fyzikálna terapia artritídy prstov a ruky 2 Úľava od bolesti pri reumatoidnej artritíde (deformované prsty) 3 typy artritídy v rukách 4 Syndróm karpálneho tunela Bolesť a liečba Artritída často postihuje kĺby v ruke. , spôsobuje bolesť a zhoršenú funkciu.
Čítajte Viac
Zdravie

Astma a bronchitída u ľudí

Príznaky astmy a bronchitídy sa môžu prekrývať. George Doyle / Stockbyte / Getty Images Súvisiace články 1 Ako dlho vydrží kašeľ pri bronchitíde? 2 Môžete získať emfyzém a zápal pľúc súčasne? 3 Prečo cigarety niekedy spôsobujú žalúdky? 4 Varovné signály srdcového infarktu Pľúca a dýchacie cesty sú náchylné na rôzne choroby, vrátane chorôb spôsobených infekčnými organizmami, pôvodcami životného prostredia, genetickými abnormalitami a poruchami imunity.
Čítajte Viac
Zdravie

Problémy s rovnováhou pri detskej mozgovej obrne

Valčeky zlepšujú chôdzu s detskou mozgovou obrnou a zahŕňajú sedadlo na odpočinok. Zedcor úplne vlastní / PhotoObjects.net / Getty Images Súvisiace články 1 Čo je to Tube Walking? 2 TheraSuits a detská mozgová obrna 3 Fyzioterapia pre detskú mozgovú obrnu 4 Chôdza tréneri pre detskú mozgovú obrnu Mozgová obrna je porucha, ktorá ovplyvňuje hlavne schopnosť človeka pohybovať sa.
Čítajte Viac
Zdravie

Cvičenia na stláčanie lopty pri zápale lakťa

Stresové gule sa používajú na zlepšenie priľnavosti pri zápalu lakťa. Comstock Images / Comstock / Getty Images Súvisiace články 1 Spôsoby, ako posilniť prsty po poranení 2 Môže artritída spôsobiť rameno Bicepsová tendinitída? 3 Bočná epikondylitída a tenisová loketná chirurgia 4 Traumatické drvenie poranenia prstov Tendinitída je bolestivý stav, ktorý často postihuje lakeť.
Čítajte Viac
Zdravie

Základné znalosti o cukrovke

Cukrovka postihuje ľudí všetkých vekových skupín. Banánový inventár / Banánový inventár / Getty Images Súvisiace články 1 Glykácia a cukrovka 2 Akútne Vs. Chronická pankreatitída 3 Čo je dobré pre hladinu cukru? 4 Aký typ krvných testov sa používa pri cirhóze pečene? Vaše telo potrebuje pankreatický hormón, nazývaný inzulín, na zníženie hladiny glukózy v krvi.
Čítajte Viac
Zdravie

Beta blokátory po infarkte

Bolesť na hrudníku počas námahy je typická pri infarkte. BananaStock / BananaStock / Getty Images Súvisiace články 1 Výhody a nevýhody použitia vakcíny Gardasil 2 Je čierny kašeľ nebezpečný pre tehotné ženy? 3 Vysoký krvný tlak vyvolaný tehotenstvom 4 Môže vakcína proti chrípke spôsobiť ochorenie? Ľudské srdce je pumpa, ktorá sa spolieha na špecializované svalové tkanivo zvané myokard, aby poháňala krv cez svoje komory do pľúc a zvyšku tela.
Čítajte Viac
Zdravie

Prepojenie medzi syndrómom karpálneho tunela a lupusom

Syndróm karpálneho tunela aj lupus sú častejšie u žien. George Doyle / Stockbyte / Getty Images Súvisiace články 1 Necitlivosť v rukách, ale nejde o karpálny tunel 2 Fyzikálna terapia artritídy prstov a ruky 3 Úľava od bolesti pri reumatoidnej artritíde (deformované prsty) 4 Môže chrípková vakcína spôsobiť ochorenie?
Čítajte Viac
Zdravie

Problémy s kosťami s prilosekom na spätný tok kyselín

Dlhodobé používanie inhibítorov protónovej pumpy môže znížiť pevnosť kostí. Digital Vision./Digital Vision / Getty Images Súvisiace články 1 Prečo cigarety niekedy spôsobujú žalúdky? 2 Aké druhy testov lekári kontrolujú, prečo máte vysoký krvný tlak? 3 Môže pitie príliš veľkého alkoholu spôsobiť spätný tok kyseliny?
Čítajte Viac
Zdravie

Zmení sa burzitída na zamrznuté plece?

Ľad dočasne zmierňuje bolesť spôsobenú burzitídou. Stockbyte / Stockbyte / Getty Images Related Article 1 Zhoršenie rozsahu pohybu v pleci 2 Tendonitída a roztrhaná chrupavka 3 Fyzikálna terapia pre chronickú nestabilitu pleca 4 Pull-Ups ovplyvňujú vašu manžetu rotátora? Bolesť na ramene môže narušiť vaše každodenné činnosti a sťažiť spánok.
Čítajte Viac