Kategórie Zdravie

Aké sú rôzne typy protetík?
Zdravie

Aké sú rôzne typy protetík?

Popruhy sa ovinujú okolo hornej časti tela, aby sa zaistila protéza rúk. Jupiterimages / Comstock / Getty Images Súvisiace články 1 Ako funguje elektronická protetika? 2 Čo sú protetiká nôh? 3 Protetické implantáty pre distálny femor a totálne koleno. 4 Protetické adaptéry a spôsob práce prstov Protetika je umelé zariadenie, ktoré nahrádza poškodené alebo choré časti tela.

Čítajte Viac
Zdravie

Môžete sa stať permanentne neplodným z PID?

Neliečená PID môže narušiť schopnosť ženy otehotnieť. Jupiterimages / Creatas / Getty Images Súvisiace články 1 Sfingerotómia a žlčové kamene 2 Kryptorchidizmus a neplodnosť 3 Liečba problémov so žlčníkom u tehotných žien 4 dôvody, prečo sa muž stane neplodným Ak sa infekcia v ženskej vagíne alebo krčku maternice rozšíri smerom nahor do jej maternice a vajíčkovodov, je to sa môže vyvinúť na zápalové ochorenie panvy.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže vydutý disk spôsobiť slabosť paží?

Vypuklé disky krku niekedy spôsobujú slabosť rúk. Obrázky Comstock / Comstock / Getty Súvisiace články 1 Neurologické testovanie herniovaného disku 2 Rozdiel medzi MRI a X Ray pre bolesti chrbta 3 Čo spôsobuje zlomenie kompresie? 4 Môže burzitída spôsobiť bolesť lopatiek a brnenie v rukách a rukách? Vzhľadom na požiadavky, ktoré každý deň kladiete na krk, sú jeho rôzne časti - krčná chrbtica a mäkké tkanivá, ktoré ju obklopujú - prekvapivo odolné.
Čítajte Viac
Zdravie

Môžete mať spätný tok kyseliny bez príznakov?

Kyslý reflux nemusí spôsobiť pálenie záhy. Jupiterimages / Photos.com / Getty Images Súvisiace články 1 Veci, ktoré spôsobujú spätný tok kyselín 2 Astma a bronchitída u ľudí 3 Môžete mať GERD bez pálenia záhy? 4 Dlhodobé účinky spätného toku kyseliny Pre mnohých ľudí je kyslý reflux ohlasovaný pálením záhy alebo regurgitáciou.
Čítajte Viac
Zdravie

Dokážete získať emfyzém a zápal pľúc súčasne?

Emfyzém je rizikový faktor pre zápal pľúc a iné infekcie dýchacích ciest. Fotodisc / fotodisc / obrazy Getty Súvisiace články 1 Astma a bronchitída u ľudí 2 Spúšťače chronickej bronchitídy 3 Ako dlho vydrží kašeľ pri bronchitíde? 4 Úmrtnosť a chorobnosť pri chronickej bronchitíde a emfyzéme „Emfyzém“ je všeobecný pojem, ktorý sa používa na opis priestorov naplnených plynom v orgánoch alebo tkanivách, kde by sa takéto priestory normálne nevyskytovali.
Čítajte Viac
Zdravie

Môžu zubné röntgenové lúče zobraziť prasknuté zuby?

Röntgenové lúče môžu pomôcť odhaliť praskliny zubov, ktoré nie sú voľným okom viditeľné. Thinkstock / Stockbyte / Getty Images Súvisiace články 1 Potrebujete röntgenové lúče pred extrakciou zubov? 2 Čo spôsobuje, že zuby sú citlivé na horúce a studené tekutiny? 3 Vertebral Hemangioma 4 Dropted Gallstones Od roku 1895, kedy boli röntgenové lúče objavené, postupne zmenili spôsob, akým zubní lekári diagnostikujú rôzne stavy, vrátane prasknutých zubov.
Čítajte Viac
Zdravie

Môžete mať emfyzém a rakovinu pľúc dohromady?

Môže sa vyskytnúť spoločne emfyzém a rakovina pľúc. Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images Súvisiace články 1 Seniori s AIDS a HIV 2 Spúšťače chronickej bronchitídy 3 Astma a bronchitída u ľudí 4 Dokážete získať emfyzém a zápal pľúc súčasne? Celosvetovo je rakovina pľúc najčastejšou rakovinou u mužov a druhou najbežnejšou rakovinou u žien.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže E. Coli a otrava salmonelou ovplyvniť vaše obličky?

Deti sú obzvlášť náchylné na komplikácie v dôsledku niektorých druhov otravy jedlom. Hemera Technologies / AbleStock.com / Getty Images Súvisiace články 1 Cystitída a cukrovka 2 Sedem potravín panenskej stravy 3 Chronická pankreatitída so závažnou hnačkou 4 Prečo cigarety niekedy spôsobujú žalúdky?
Čítajte Viac
Zdravie

Môže zranenie chrbta spôsobiť bedrovú stenózu?

Bedrová stenóza môže byť okamžitým alebo oneskoreným následkom zranenia. Comstock / Comstock / Getty Images Related Article 1 Herniovaná hrudná medzistavcová platnička Príznaky 2 Herniovaná bedrová medzistavcová platnička 3 Hypertrofické zmeny artritídy v bedrovej chrbtici 4 Merania skoliózy chrbtice S bedrovou stenózou je kostný kanál, v ktorom je umiestnená miecha v dolnej časti. chrbát sa zužuje do bodu dopadu na šnúru alebo nervy, ktoré z nej vychádzajú.
Čítajte Viac
Zdravie

Môžete mať GERD bez pálenia záhy?

Môžete mať gastroezofageálnu refluxnú chorobu bez pálenia záhy. Banánové bankovky / Banánové bankovky / Obrázky Getty Súvisiace články 1 Môžete mať spätný tok kyseliny bez príznakov? 2 Dlhodobé účinky spätného toku kyselín 3 Astma a bronchitída u ľudí 4 Dyspepsia a žlčové kamene Kým takmer polovica amerických dospelých má príležitostné pálenie záhy, iba u jedného z piatich sa vyvíja perzistentná pálenie záhy, regurgitácia alebo iné príznaky spojené s gastroezofágovým refluxným ochorením.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže pitie príliš veľa alkoholu spôsobiť spätný tok kyselín?

Silné pitie alkoholu môže zvýšiť príznaky kyslého refluxu. Jupiterimages / Comstock / Getty Images Súvisiace články 1 Riziká pitia stravy Soda každý deň 2 Nebezpečenstvo sukralózy v strave Nealkoholické nápoje 3 Účinky konzervačných látok na ľudské telo 4 Vek na kávu vás vedie? Kyslý reflux je jedným z najbežnejších dôvodov, prečo ľudia vyhľadávajú lekársku starostlivosť.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže vakcína proti chrípke spôsobiť ochorenie?

Vyhýbanie sa chrípke je na zozname všetkých ľudí. Digital Vision./Photodisc/Getty Images Súvisiace články 1 Tehotná žena a chrípka 2 Je čierny kašeľ nebezpečný pre tehotné ženy? 3 Dôležitosť vakcíny Tdap pre ošetrovateľov novorodencov 4 Výhody a nevýhody používania vakcíny Gardasil Nikto sa dobrovoľne nezúčastňuje na chrípke, ale lenivosť možných problémov spôsobených vakcínou neponecháva niektorým z nás riziko tejto škaredej chyby.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže hypotyreóza spôsobiť, že žena bude neplodná?

Hypotyreóza môže narušiť plodnosť ženy alebo jej schopnosť niesť tehotenstvo. Comstock / Comstock / Getty Images Súvisiace články 1 Ako ovplyvňuje nízka strava vývoj plodu? 2 Prečo by sa niekto s hypotyreózou sťažoval na pocit únavy a chladu? 3 Plodnosť mužov a hypotyreóza 4 Z čoho vychádza žľaza?
Čítajte Viac
Zdravie

Môže Lupus spôsobiť bolesti žalúdka?

Lupus môže ovplyvniť tráviace orgány a spôsobiť silnú bolesť žalúdka. Tom Le Goff / Fotodisc / Getty Images Súvisiace články 1 Žlté kamene v detstve 2 vedia, kedy je váš žalúdok zapálený 3 choroby, ktoré spôsobujú bolesť žalúdka 4 Prečo cigarety niekedy spôsobujú žalúdky? Autoimunitná porucha lupus môže ovplyvniť akýkoľvek orgán v tele.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže sa kongestívne zlyhanie srdca začať náhle?

Náhle kongestívne zlyhanie srdca môže byť potenciálne život ohrozujúce. Jupiterimages / Photos.com / Getty Images Súvisiace články 1 Ako testujú srdcový tlak? 2 Účinky na pečeň a obličky pri srdcovom zlyhaní 3 Myokarditída a srdcové zlyhanie 4 Alkoholici a srdcové zlyhanie Ľudské srdce je úžasná maškrta.
Čítajte Viac
Zdravie

Môžete sa zbaviť liekov na vysoký krvný tlak, ak schudnete?

Udržiavanie zdravej hmotnosti môže udržiavať krvný tlak pod kontrolou. George Doyle / Stockbyte / Getty Images Súvisiace články 1 Je v poriadku byť na antikoncepčnej tabletke, ak máte vysoký krvný tlak? 2 Viacpočetné ochorenie srdca 3 Kongestívne zlyhanie srdca a Coumadin 4 Pacienti s novodiagnostikovaným zlyhaním srdca Vysoký krvný tlak, tiež nazývaný hypertenzia, zvyšuje riziko infarktu, ochorenia obličiek a mozgovej príhody.
Čítajte Viac
Zdravie

Môžu lieky spôsobovať spätný tok kyselín?

K refluxu kyseliny môže prispieť množstvo liekov. Digital Vision./Digital Vision / Getty Images Súvisiace články 1 Lieky, ktoré spôsobujú spätný tok kyselín 2 Prečo cigarety niekedy spôsobujú žalúdky? 3 veci, ktoré spôsobujú spätný tok kyselín 4 Môže E. Coli a otrava salmonelou ovplyvniť vaše obličky? Ak ste niekedy mali nepríjemný záchvat pálenia záhy, viete, aké nepríjemné to môže byť.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže burzitída spôsobiť bolesť lopatiek a brnenie v rukách a rukách?

Bolesť na lopatkách sťažuje dosahovanie režijných nákladov. Jupiterimages / Polka Dot / Getty Images Súvisiace články 1 Tendonitída a roztrhaná chrupavka 2 Krčná myelopatia a znecitlivenie rúk 3 Necitlivosť v rukách, ale nejde o karpálny tunel ťažkosti so základnými každodennými úlohami, ako je obliekanie, sprchovanie, riadenie vozidla a dosiahnutie nad hlavou.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže ramenná artritída spôsobiť bicepsovú tendinitídu?

Obliekanie a sprchovanie sú často bolestivé pri artritíde a bicepsovej tendinitíde. Stockbyte / Stockbyte / Getty Images Related Article 1 Zhoršenie rozsahu pohybu v pleci 2 Tendonitída a roztrhaná chrupavka 3 Reumatoidná artritída (RA) ramenného kĺbu 4 Poloha ramennej burzitídy Bolesť v ramene je spôsobená mnohými podmienkami vrátane artritídy a zápal šliach.
Čítajte Viac
Zdravie

Môžu sa príznaky PCOS zvrátiť?

Symptómy PCOS sa môžu často vylepšiť alebo zvrátiť. Comstock / Comstock / Getty Images Súvisiace články 1 Čo prispieva k zníženiu telesného tuku? 2 Účinky estrogénu na mužskú plodnosť 3 Nahradenie estrogénu u Turnerovho syndrómu 4 Hyperprolaktinémia a neplodnosť Syndróm polycystických vaječníkov je komplexná metabolická porucha, ktorá sa u žien môže vyvinúť počas jej plodných rokov.
Čítajte Viac
Zdravie

Môže na röntgenovom snímaní vyzerať pneumónia ako niečo iné?

Na röntgen hrudníka môže napodobniť zápal pľúc celý rad stavov. Stockbyte / Stockbyte / Getty Images Súvisiace články 1 GERD alebo Angina? 2 Príznaky, ktoré pôsobia ako infarkt 3 Účinky na pečeň a obličky pri zlyhaní srdca 4 Plochá membrána pri chronickej obštrukčnej chorobe pľúc Pneumónia je všeobecný pojem, ktorý sa používa na opis pľúcnej infekcie.
Čítajte Viac